14. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina C – 11. 3. 2019 ČEZ Stadion, Kladno

Kobra

PZ Kladno: Liemann – Melichna, Burger, Deniger, Malý, Hvězda – Štěpánek, Rejna, Hurta, Cihelka, Hanousek, Šugár, Kulich, Frýda, Vimmer, Redlich, Vosyka. Trenéři: Křepelka, Burger.
HC Kobra Praha: Tuček (61. Černý) – Stejskal, Bucek, Mašek, Bartoň, Frydrich – Král, Tichý, Rajilič, Sekula, Valenta, Halfar, Strnad, Svoboda, Tůma, Bauer. Trenéři: Vrzal, Slanina.

Branky a nahrávky: 49. Vimmer (Malý, Hurta), 55. Vimmer (Frýda), 65. Cihelka – 3. Sekula (Frydrich), 10. Tůma (Strnad), 24. Rajilič (Tůma), 43. Valenta (Bauer), 50. Tůma (Rajilič).. Třetiny: 0:2, 0:1, 2:2 – N 1:0. Vyloučení: 3:8 + Bauer (KOB) 10 min.. Využití: 1:1. Střely na branku: 24:55. Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Sýkora. Diváci: 70.

Do vedení se Kobra dostala už ve třetí minutě, kdy po přihrávce Tomáše Frydricha využil přesilovou hru Filip Sekula – 0:1. Ještě před první polovinou úvodní třetiny navýšil vedení na rozdíl dvou branek Jakub Tůma – 0:2. Ve druhé třetině padla jediná branka a to na straně hostí, kteří si vypracovali už slibné vedení. Jakub Tůma našel volného Stefana Rajiliče, který překonal kladenského Matouše Liemanna – 0:3. Už o čtyři branky to bylo po pár minutách poslední třetiny, Denis Valenta se svou trefou na začátku čtyřicáté třeti minuty nemýlil – 0:4. První branku domácí Pézetky obsataral v přesilové hře Štěpán Vimmer – 1:4. O necelé dvě minuty později Kladno ale znova inkasovalo, Stefan Rajilič si prohodil roli s Jakubem Tůmou, který ke své asistenci přidal i svou druhou branku v zápase – 1:5. Štěpán Vimmer uzavřel brankový účet zápasu rovněž druhou trefou – 2:5 a mohl to být i hattrick, ale trestné střílení v padesáté druhé minutě zůstalo neproměněno.

Kladenští hokejisté se mohli radovat alespoň z jediného bodu v nadstavbě, kde se pacnáct vteřin před koncem prodloužení prosadil Milan Cihelka.