11. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina C – 31. 1. 2019 Tipsport aréna, Praha

12

2

HC Sparta Praha: Krbeček (30. Hrabal) – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč, Menzel, Adamec, Horáček – Odehnal, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, Červenka, Němec, Theimer. Trenéři: Žemlička, Šrek.
PZ Kladno: Liemann (48. Danda) – Melichna, Danda, Hříbal, Hvězda – Rejna, Hurta, Cihelka, Hanousek, Šugár, Kulich, Redlich, Mikeska, Vosyka. Trenéři: Křepelka, Burger.

Branky a nahrávky: 9. Ducháč (Mácha), 21. Odehnal (Mácha, Ducháč), 28. Odehnal (Krupička, Mácha), 35. Odehnal (Krupička, Tomov), 38. Mácha (Tomov, Krupička), 45. Adamec (Straka, Theimer), 45. Mácha (Tomov, Krupička), 47. Theimer (Tomov, Straka), 48. Bareš, 53. Mácha (Krupička), 59. Němec (Červenka), 60. Odehnal (Mácha, Krupička), 63. Němec (Ludvík) – 18. Hurta (Mikeska), 42. Redlich. Třetiny: 1:1, 4:0, 7:1 – N 1:0. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 47:20. Rozhodčí: Čáp – Kučera, Kubíček. Diváci: 71.

Jako první se z branky radovali domácí Pražané. Ve vytvořeném tlaku Adam Mácha nabil kotouč Filipu Ducháčovi, jenž tvrdou ranou překonal vše, co mu stálo v cestě. Ještě v první části dokázalo Kladno srovnat, když v oslabení vyrazil do přečíslení dva na jednoho Martin Mikeska s Vojtěchem Hurtou. Právě Hurta po přihrávce dokázal prostřelit Jakuba Krbečka.

Druhou část odstartovala Sparta brankově již po šestadvaceti vteřinách. Mikuláš Odehnal si tak zadělal na první trefu v zápase, kterou dále vyšperkoval dalšími dvěma góly. Během patnácti minut tak útočník Sparty zkompletoval hattrick. Ve druhé třetině se gólově prosadil také Adam Mácha.

Poslední třetinu začali lépe hosté, Sebastian Redlich se individuálně prosadil a snížil vedení Sparty. Následující kanonáda byla už pouze v roli sparťánů, kteří nastříleli dalších sedm branek.

Pézetka nedosáhla ani na bod z nadstavby. V rychlé kombinaci vystřelil čtvrtý bod domácích Richard Němec.