Petr Vampola prožívá zajímavou sezonu. Odstartoval ji v roli hrajícího mentora v prvoligové Slavii, kterou dovedl do lepší poloviny tabulky, která má jistou účast v play off. Před Vánoci pak v rámci střídavých startů zamířil k extraligovým Rytířům a opět si dokázal, že i v nejvyšší soutěži dokáže být rozdílovým hráčem.

Zajímavý tak byl i tradiční offline rozhovor, který pravidelně absolvuje vítěz ankety Hráč měsíce. Petr Vampola odpovídal na otázky fanoušků v restauraci Nad Ledem na zimním stadionu Eden za účasti svých slavistických spoluhráčů Filipa Vlčka a Tomáše Šmerhy, který si v průběhu sezony za Rytíře taky zahrál. Na ledové ploše pod restaurací navíc právě hrál zápas za sedmou třídu Slavie Vampolův nevlastní syn Matěj.


Otázky fanoušků jsou časově řazeny a ponechány v původním znění bez korektur. Opakující se dotazy nejsou uvedeny.

7.2.2020 21:52:27 – zuza » petře moc ván fandim , a chtě la bych se zeptat dohrajete sezonu na kladně nebo na slavii díky.

Finální dohoda zatím není. Je to o tom, jak se domluví Kladno se Slavií. Datum, do kterého se musí rozhodnout, kde budu, se samozřejmě blíží. Já se zatím soustředím podle naší první dohody na to, abychom s Kladnem zvládli příští dva zápasy – ve středu se Zlínem a v pátek v Olomouci. Chci oba zápasy zvládnout a vyhrát, aby Kladno případně už po těchto zápasech bylo v pohodě. Pak by to bylo jednodušší pro vyjednávání. Já se podřídím hlavně tomu, co chce Slavie, protože jsem jejím hráčem a mám u ní podepsanou smlouvu. Taková byla i domluva, že vše závisí hlavně na vedení a majiteli Slavie.

7.2.2020 21:59:02 – Micky » Ahoj jak jsi spokojen s kapitánem kubou jaký na něj máš názor díky

Kuba je v pohodě, je to dobrý kluk. Hrál jsem s ním minulý rok skoro celou sezonu, můžu ho jenom pochválit. Pořád je ve výborném věku, kdy má všechno ještě před sebou. Přeju mu, aby se mu jenom dařilo. Můžu o něm říct jen pozitivní hodnocení, je to pracovitý kluk, který má hokej hodně rád a dělá pro něj maximum. Kuba, kdyby nedělal hokej, může jít v klidu dělat rychlobruslení. Lepšího bruslaře, než je on, jsem neviděl.

7.2.2020 22:04:09 – Kar » Petře, jsi borec největšího kalibru! :) abys tu neměl jen otázky čistě o hokeji, tak se tě ptám, jaký jsi byl student, když jsi chodil do školy? Byl jsi spíš šprt nebo flákač? :D

Kdyby mě do toho naši tolik netlačili, tak jsem asi nevystudoval. Díky rodičům jsem to ale zvládl, mám vystudovanou průmyslovku. I když jsem byl od patnácti sám z baráku, tak jsem to nějak zvládl a ubojoval jsem to. Stálo mě to nějaké hokejky pro učitele, ale vyplatilo se to a s odřenýma ušima jsem prolezl. Student jsem byl určitě problémový, ale nějak jsem to zvládl.

7.2.2020 22:10:42 – Klobása s křenem » Zdravim Petře, jaké cviky cvičíte v posilovně nejradši? Díky a ať se daří

Mám výhodu, že mě cvičení baví, do posilovny chodím rád. Mám rád i jiné věci jako doplňkové sporty, například tenis. Hodně mě baví cviky na nohy a spodní část těla, protože vím, že je to pro hokej důležité. Vždycky jsem těžil z toho, že jsem měl silné nohy, a to mi zůstalo. Místo abych jel cviky na horní část těla, abych dobře vypadal, jsem spíš měl osvalené nohy. To bylo dobré na hokej. Na druhou stranu, když jde člověk do města někam na bar, tak tam to moc vidět není. To bych si musel dát na bar nohy, aby to bylo vidět. V tomhle to bylo trochu minus, že to na mě nikdy nebylo moc vidět.

7.2.2020 22:37:19 – Adam Bezchleba » Dobrý den pane Vampolo, mám dotaz který tým v extralize si myslíte že by mohl vyhrát ligu ( kromě Kladna samozřejmě)? A když hrajete s Džegrem, zkoušíte používat nějaké finty třeba z MS 2010 a jaké máte na toto MS vzpomínky?

Týmů, které by mohly vyhrát, je samozřejmě víc. Ať už je to Liberec, Kometa nebo Plzeň… Favoritů je hodně. Já se v tuhle chvíli dívám hlavně na spodek tabulky, abychom zvládli hlavně záchranu Kladna. Na to se teď soustředím, abychom měli co nejdřív klid. Kdybychom byli v jiné pozici, tak bych řekl Kladno, protože v hokeji je možné všechno. Když je tým v klidu a bez nervů, tak dokáže hrát úplně jinak, než když je pod tlakem. Na mistrovství mám vzpomínky pěkné. Je to největší úspěch v mé kariéře. Měli jsme tam dobrou partu, nikdo takový úspěch nečekal, zažili jsme spoustu zážitků mimo led, které bych tady radši nepublikoval. Oslavy taky stály za to. Je to spíš na knížku, kolik toho bylo. S Jardou jsem hrál v roce 2010 poprvé a bylo to super. On byl o deset let mladší, takže mu bylo jako mně teď. Já se pořád cítím dobře, takže věřím tomu, že on byl v té době ve věku, který pro něj byl super. Zvlášť když se podíváme, že teď mu je 48 a hraje pořád tak, jak hraje. Bylo to samozřejmě fajn, vzpomínky na to jsou krásné. Z mistrovství jsem si ale asi nic nepřinesl. Jsem rád, že se pořád cítím dobře, a vážím si toho, že jsem zdravý a můžu si zahrát extraligu a srovnávat se s těmi nejlepšími hráči u nás. Toho si strašně vážím.

"Nejlepší pocit z toho, jak se ke mně fanoušci chovali, jsem měl teď na Kladně."

7.2.2020 23:19:43 – Jičí a Jiřík (sektor vozíčkáři) » Ahoj, jak vidíš případnou budoucnost u Rytířů: Mlaďas by si hodně přál, kdybys dal ještě nějaké ty sezóny.

Řekl bych, že je to otevřené, nechci říkat žádné závěry. Samozřejmě to bude podle toho, jak dopadne tato sezona na Kladně a na Slavii. Nerad bych teď něco říkal nebo hodnotil. Všechno se bude odvíjet hlavně od mladého. Poslední tři roky hraju hokej hlavně kvůli němu a Slavie mi vyšla maximálně vstříc. Jsem rád, že tady je, a budu rád, když bude moci ještě zůstat. Jeho ročník je výborný, na Slavii dělají hokej vážně super. Je to o tom, jak se všichni domluvíme, záleží hlavně na Slavii. Chtěl bych, aby tu mladý zůstal, a od toho se to bude odvíjet. Přeju si, aby Slavia i Kladno sezonu dokončily úspěšně, aby všichni byli spokojení. Co bude po sezoně, to je ještě daleko.

8.2.2020 5:01:00 – Milan » "Dobrý den, Petře. Kam řadíte kladenské fanoušky? Proč jste nezačal sezónu v Kladně? Je nějaká šance, že bude hrát příští rok za Kladno? Jakému klubu v Česku patří vaše srdce? Díky za odpovědi a respekt za to, co jste kdy pro Kladno udělal...."

Nikde, kde jsem hrál, jsem neměl s fanoušky problém. Asi díky svému stylu hry, kdy se za každý tým snažím odvádět maximum a bojovat na 110 procent. Měl jsem štěstí na to, že ve všech týmech v Čechách, kde jsem působil, jsem s fanoušky vycházel dobře, a dovolím si říct, že mě měli rádi. Největší ohlasy od fanoušků a nejlepší pocit z toho, jak se ke mně chovali, jsem měl teď na Kladně. Je to zajímavé, že zrovna v tomhle věku. Kladno mi přirostlo k srdci a cítím se tam dobře. Věřím, že i lidé mě tam mají rádi. Chodí mi spousta povzbuzujících zpráv, takže z toho mám výborný pocit. Kladenští fanoušci jsou fakt dobří. Druhý tým, kde jsem to cítil tak hodně, byla Plzeň, než jsem odešel do Ruska. Tam to bylo taky super, rád na to vzpomínám, taky jsem tam od lidí cítil velkou podporu. Vzhledem k tomu, že už je to ale starší vzpomínka, tak mám v hlavě nejvíc Kladno, kde jsou fanoušci úžasní. Umocňuje to ještě starý zimák, takže atmosféra, když se sejde hodně lidí, je úžasná.

(přerušuje odpověď, protože jeho syn právě vstřelil gól) To je jako Vánoce. První gól v sezoně. (smích)

Sezonu jsem nezačal na Kladně, protože Kladno chtělo jít jinou cestou. Nějak to mělo nastavené a já říkal, že si chci po sezoně vzít čas na rozmyšlenou, co bude dál. Oni si to tam nějak plánovali a chtěli jít nějakou cestou, což jsem já respektoval. Pak se naskytla možnost ze Slavie ohledně mladého a všeho, takže jsem to začal řešit se Slavií. Když jsem se domluvil, tak jsem napsal Jardovi, protože jsem chtěl, aby to věděl. Předtím jsem mu říkal, že nevím, jestli budu pokračovat. Uznal jsem za vhodné, že by bylo fér mu napsat, že jsem se domluvil se Slavií. Tím to na začátku sezony skončilo. Speciální místo v mém srdci má asi Vsetín. Je to dané tím, že jsem tam byl od patnácti a prožil jsem tam pět krásných let, na které nemůžu zapomenout. Díky Vsetínu jsem se odrazil do vrcholového hokeje. Velký dík patří Honzovi Nelibovi, který je shodou okolností z Kladna a který mě vytáhl do áčka, když mi bylo sedmnáct. Mám na to strašně krásné vzpomínky. Díky hokejovým začátkům budu mít Vsetín asi vždycky uložený u srdce.

8.2.2020 9:57:39 – Víťa » "Zdravím, Píská stále Váš Bratr?"

Nepíská.

8.2.2020 10:00:50 – Zuzik_88 » Proč máte na kladenském dresu číslo 61??

Šedesát jedničku mám proto, že jiný dres nebyl. Kladno asi nechtělo utrácet peníze za nový dres, tak mi dalo vybrat z čísel, která byla připravená. 61 se mi zamlouvalo nejvíc, protože nemám moc rád nízká čísla, která tam byla. Tak jsem si vybral šedesát jedničku. Já se ale raduju z malých věcí, takže číslo 61 jsem moc neřešil, ale řešil jsem hlavně to, že mi na dres potom dali jméno. Toho si strašně vážím.

8.2.2020 12:59:15 – faith and devotion » Zdravím Petře! Předně jsem Vám chtěl poděkovat za to, co předvádíte na ledě a jak příkladně bojujete za Kladýnko. Srdcaře, jako jste Vy mám nejraději. A teď k otázkám. Jak se cítíte zpátky v kladenském dresu? Už jste se bavili s Jardou o Vašem příštím působení na Kladně, pokud tedy stále plánujete hrát hokej na té nejvyšší úrovni, v což já doufám. Jak si představujete Petra Vampolu po skončení hokejové kariéry? Přeji Vám hodně štěstí a zdraví a ať udržíte s Kladnem extraliga i pro příští rok.

Na Kladně se cítím dobře, protože tam skoro všechny kluky znám z loňska. Pořád je tam výborná parta, takže to mi strašně usnadnilo návrat. Důležití pro mě byli taky fanoušci a atmosféra na Kladně. Díky tomu se tam pořád cítím dobře. O dalším angažmá jsem se ještě s nikým nebavil, teď jsou myšlenky hlavně na to, aby sezona skončila úspěšně pro všechny. Vzhledem k tomu, že je to první extraligová sezona po postupu, tak by byl úspěch extraligu na Kladně udržet. Všichni pro to uděláme maximum a věřím, že se to povede. Důležitý bude zápas ve středu se Zlínem. Pokud ho zvládneme, tak to bude veliký krok k tomu, aby to dopadlo dobře a všichni si po sezoně mohli říct, že to byla dobrá sezona. Poslední tři roky hraju hokej hlavně kvůli mladému, takže po kariéře bych byl rád, kdybych se mu mohl dál věnovat a pomáhat mu. Je spousta kluků jako tihle dva (pokyvuje směrem ke svým spoluhráčům ze Slavie Filipu Vlčkovi s Tomášem Šmerhou), kterým člověk pořád musí radit, co mají dělat a jak mají trénovat, aby byli lepší. Mám zájem na tom, abych těmto klukům co nejvíc pomohl, dokud budu hrát. Aby byli lepší, mohli dělat to, co je baví a byli za to v budoucnu co nejlíp finančně ohodnocení. Až skončím, tak si chci taky trochu užít života. Chci se někam podívat, odpočinout si a užít si věci, na které teď moc není čas. Jednou bych se chtěl bavit tím, že budu fandit klukům, kterým jsem nějak pomohl. Třeba se na ně i zajet podívat do ciziny. Všeobecně bych si chtěl užívat života.

"Měl jsem nabídky za hodně zajímavé peníze, ale v mém věku už to o penězích není."

8.2.2020 15:58:16 – Tomasek2012 » Ahoj Petre, dekujeme ze pomahas opet Kladnu. Cim by si byl nebo chtel byt, kdybys nebyl hokejista. Dekuji Tomik

Nad tím jsem nikdy nepřemýšlel. Kdybych třeba ve dvaceti viděl, že to nebude na kariéru v hokeji, tak bych u sportu ale chtěl nějakým způsobem zůstat, protože mě to vždycky bavilo. Když se zamyslím zpátky, tak by mě například bavilo dělat trenéra ve fitku. Komunikaci s lidmi mám, myslím, dobrou a dokázal bych lidi namotivovat a třeba i něco naučit. To by mě bavilo a bavilo by mě i to studovat. Kdybych viděl u lidí zlepšení a nějaký progres, tak by mě to naplňovalo. Něco takového, kde bych mohl lidem pomáhat, by mě bavilo. I teď mi dělá dobře, když vidím, že někdo má radost z věcí, které pro něj udělám. Práci spojenou se sportem a s lidmi bych si dokázal představit.

8.2.2020 19:37:54 – EXPERT » Petře jak se vám líbí kladenskej zimák  ?

Není to moderní nová aréna, kvůli tomu, že jsem stará škola, tak jsem ale měl vždycky rád spíš starší zimáky. Já jako domácí hráč, který má k dispozici dobré zázemí, se na kladenském zimáku cítím dobře, je to tam příjemné. Kdybych si měl vybrat mezi moderní arénou a klasickým zimákem, tak bych si zvolil spíš starší zimák, ke kterému mám vztah. Kladenský zimák za mě určitě v pohodě, cítím se tam dobře.

8.2.2020 22:05:13 – Mila » Ahoj jak moc te rozčilujou rozhodčí při vhazovani

Poslední dobou mě ani moc nerozčilují, protože vím, že na buly kolikrát nejsem ideálně postavený. Komunikace s čárovými rozhodčími se hlavně v extralize zlepšila. Díky tomu, že si teď extraligu už hlavně užívám, tak se s nimi spíš domlouvám. Když udělám chybu, tak řeknu „hele sorry, byl jsem tam blbě“. Rozhodčí, když to vidí, tak většinou přijde a sám pak uzná svoji chybu. Když budu mluvit za sebe, tak teď už s tím nemám takový problém jako tenkrát, když jsem hokej bezmyšlenkovitě žral. Tehdy jsem byl nepříjemný a možná i arogantní. Určitě je to teď lepší.

9.2.2020 9:16:43 – Matyáš » Dobrý den, na jaké příčce skončí Kladno po základní části v extralize z vašeho pohledu? Kdy se budete vracet do Slavie? Díky

Kdybych to věděl teď, když je devět kol do konce, tak bych byl nejšťastnější člověk. Kdyby to bylo špatné, tak bych se to snažil ovlivnit ještě víc. Když budu skromný, tak budu rád, když se vyhneme poslednímu místu a extraliga na Kladně zůstane. Radši budu skromný a řeknu, že skončíme do posledního místa. To by měl být pro všechny úspěch. Kdybych měl být trochu namyšlený, což se teď nehodí, tak bych řekl, že skončíme desátí, aby si Kladno zahrálo play off.

9.2.2020 11:46:56 – Jindra » Dobrý den Petře. Gratuluji k ocenění, ikdyž hlavně v závěru se měsíc hokejově vůbec nepodařil. No a dotazy. Co říkáte na mohutné posilování Pardubic a Litvínova? Nepodcenilo se to na kladně trošku s vidinou celkem pohodlného náskoku? No a tohle hned navazuje. Budete i po 15 únoru kdy se zřejmě opravdově bude lámat chleba? No a třetí dotaz je z kategorie katastrofálních: Nemáte obavu že utkání v černých slavnostních dresech bude velmi slavnostní loučení rytířů s extraligou? Já bohužel trošku ano. Mějte se fajn a doufám že zůstanete až do konce, váš přínos je ohromný.

Vždycky je to hlavně o tom, že každý tým má určité finanční možnosti, Kladno je nějak limitované. Kdyby byla možnost někoho přivést, tak by ho vedení přivedlo. Na jednu stranu se věří hráčům, kteří tam jsou, protože i tihle hráči mají kvalitu. Věřím, že reprezentační pauza nám pomohla v tom, aby si to všichni v hlavě poskládali a bylo to lepší. Na druhé straně je to o finančních možnostech – když chceš hráče, musíš ho zaplatit. I já jsem měl nějaké nabídky za hodně zajímavé peníze, takže vím, že když tým peníze má, tak je dá. Já nabídky taky měl, ale v mém věku už to není o penězích, ale hlavně o tom, jak to cítím. Cítil jsem to takhle, takže mám svoje hokejové konce spojené se Slavií a Kladnem, protože cítím, že si tam váží věcí, které pro ně odvádím. Proto tam jsem.

"Dostal jsem zprávu od majitele Boleslavi, že můžu hrát všechny zápasy, které chci."

9.2.2020 11:48:45 – honza » Dobrý den, jmenuji se Honza a je mi 10 let.Chtěl bych se vás zeptat s kým z týmu se nejvíce kamarádíte a s kterým hráčem se vám nejlépe hraje.

Mně se minulý rok hrálo dobře s Kubou Strnadem a Tomášem Redlichem, se kterými jsem hrál v podstatě celou sezonu. To bylo fajn. Teď, když jsem se vrátil, tak jsem hrál první zápasy zase s nimi. Snažím se to ale nerozlišovat, s kým hraju. Snažím se domluvit s každým, protože každý má svoje kvality. Nebylo by ode mě správné, kdybych si vybíral spoluhráče. Teď hraju s Jardou a Zikym, což jsou oba kvalitní hokejisté. Ziky se za poslední roky neskutečně vypracoval, už teď je to výborný a plnohodnotný hráč pro extraligu. Jardu nemusím komentovat, všichni vidíme, co pořád předvádí. Už minulý rok jsem se hodně bavil s André Lakosem, se kterým jsme podobně staří. S ním jsme si sedli a máme se o čem bavit.

9.2.2020 20:18:01 – honzik » Ahoj, chtěl bych se zeptat co je pravdy na tom, že jsi tu nebyl od začátku sezony kvůli Plekancovi? prý se zrovna nemáte v lásce? :D

Kdyby to bylo kvůli tomuhle, tak na Kladně můžu zůstat, protože Tomáš podepsal do Brna a už před sezonou v Brně byl. To určitě důvod nebyl. K tomu, proč jsem na Kladně nebyl na začátku, jsem se už vyjádřil. Kdyby to bylo tak, že se nemáme rádi, tak by to nefungovalo ani minulý rok. To, že se to loni povedlo, je podle mě pádný důkaz toho, že v týmu žádný problém nebyl. Samozřejmě se každý hráč baví s někým víc a s někým míň. Je nás v kabině pětadvacet, takže s každým si člověk nemůže rozumět na sto procent.

10.2.2020 9:33:40 – Honza » "Měl bych 2 otázky ;-)..: 1. jaký máš názor na případné uzavření extraligy? 2. Koho z té poslední trojice (PCE,LIT,VIT) by jsi nejvíc chtěl aby sestoupil? hlavně ale ať to není Kladno :D

K uzavření extraligy bych se radši nevyjadřoval. Já jsem na to malý pán a měli by si to vyřešit lidi, kteří jsou za to zodpovědní a kteří za taková rozhodnutí berou peníze. Mě se to už moc netýká, ať o tom radši mluví hráči, kteří ještě za pár let budou aktivní. Každý z posledních týmů má bohatou historii v extralize, takže já osobně bych sestup nepřál nikomu. Týmů, které za sebou mají takovou minulost, je mi líto. Někdo to ale být musí a já budu jenom rád, když to nebude Kladno.

10.2.2020 9:36:13 – glum » "Co si myslíš o kvalitě rozhodčích v extralize? A jaký máš názor na coach chellenge? např poslední domácí zápas s Varama, kdy to měl být po coach chellenge jasný gol budu mít v hlavě dlouho..."

Beru to tak, že rozhodčí v České republice jsou profesionálové, kteří za to berou určité peníze. Určitě to ale nejsou takové částky, aby si mohli vyskakovat, nedá se to srovnávat s penězi, které berou v Americe. Já myslím, že odvádějí práci úměrnou tomu, kolik za to mají peněz. Já byl kolikrát na rozhodčí naštvaný, ale myslím, že je to pořád v pohodě. Všechno může být vždycky lepší, ale nemyslím si, že to začíná u rozhodčích. Začíná to úplně jinde a dokud se to tam nezačne řešit, tak nenajdeme dvacet kvalitních rozhodčích, kteří spadnou ze stromu a začnou pískat jak rozhodčí v NHL. Když jsem byl v Americe a viděl jsem, jak tam pískají, jak si to užívají a jaký mají respekt ze strany hráčů, tak je to podstatný rozdíl. Vždycky je to ovlivněné tím, jak jsou ohodnocení a jak se o ně stará vedení ligy. Kdybych to měl shrnout, tak je to OK a rozhodčí odvedou to, co by měli. Myslím, že by se tu měli řešit podstatnější věci než Coach’s Challenge. Rozhodčí by měli někde začít a postupně se posouvat, ne abychom to doháněli nějakou technikou. Kolikrát je to sporné a ani tak nemusí být rozhodnutí správné. Já to moc neuznávám, je to můj názor, někdo to třeba vidí jinak. Nemám problém s tím, když videorozhodčí zkoumá, jestli to byl gól nebo ne, ale řešit videem jiné věci… To by to mělo zůstat tak, jak se rozhodlo předtím. Ne, že něco jde prozkoumat a něco ne.

10.2.2020 14:47:02 – Knedlik kladenský » Vampi nejdriv díky za vše co pro Kladno děláš. Zajímalo by mě jak je to s tou Boleslavi? Ona te teda stále ještě platí? Děkuji

S Boleslaví je to vyřešené tak, že, co bylo, to bylo. Dostal jsem zprávu od majitele Boleslavi, že můžu hrát všechny zápasy, které chci. Můžu hrát i poslední domácí zápas za Kladno proti Boleslavi. Už je to vyřešené a už nikdy se žádné věci mezi Boleslaví a Vampolou řešit nebudou. Jsem rád, že už je to v klidu a nikdo už se po tom nebude pachtit. Já budu rád, když se bude Boleslavi dařit, to je asi tak všechno.  

10.2.2020 14:48:23 – Ferdinand » Dobrý den, co se stalo v průběhu min. sezóny, ze jste chtěl skončit? Děkuji

Byl jsem už unavený.