Petr Kasík se raduje z gólu spolu se současným trenérem Rytířů Zdeňkem Vojtou. Archivní fotografie ze sezony 1987/88.

Když Petr Kasík poprvé naskočil do nejvyšší soutěže, měl se od koho učit. Začínal v mužstvu, které svými úspěchy proslavilo kladenský hokej po celém světě a na dlouho dobu dopředu. „Měl jsem štěstí na spoluhráče. V začátcích jsem ještě zažil generaci, která v sedmdesátých letech získávala jeden titul za druhým. Byla to ta vůbec nejúspěšnější parta v historii kladenského hokeje. Už jen sedět s těmito hráči v kabině, pozorovat jak trénují a pracují, pro mě bylo obrovské plus,“ uznává. Že ledascos od proslulých hvězd pochytil, o tom není nutné vůbec pochybovat. Svého času dokázal za sezonu nasbírat ke třiceti kanadským bodům a to je na beka úctyhodné číslo!

Ihned po ukončení hráčské kariéry přesedlal na trenérskou dráhu a jako asistent si odkroutil pěknou řádku utkání vedle Zdeňka Müllera a Otakara Vejvody st.. Ve spolupráci s oběma hráčskými a trenérskými legendami pokračuje dál, tentokrát u juniorského mužstva Rytířů. „Jsem moc rád, že s Otou mohu zase pracovat. K tomu nám pomáhá Martin Vejvoda, navíc za námi chodí Zdeněk Müller. Vytvořili jsme spolu naprosto vynikající tým,“ pochvaluje se čerstvý padesátník.

Ze všeho nejraději vzpomíná na ročník 2006/07, kdy se Zdeňkem Müllerem stál na střídačce tehdejšího Rabatu Kladno. Mužstvo tažené duem P+P ukázalo dvě tváře. Po polovině odehraných zápasů se s odstupem krčilo na posledním místě, pak ale přišla nevídaná stíhací jízda až do play off. „Něco se zlomilo a my byli v druhé polovině jasně nejlepším týmem. A upřímně, vůbec nevím, čím to bylo. V odborných knihách se tohle nedočtete,“ pousmál se Petr Kasík.

„Kasa“ se i ve svých padesáti letech udržuje ve vynikající kondici, pochvalu si ale sám neudělí. „Dnes už nemám takovou fyzičku... Když si jdu zaběhat, už se u toho vyloženě směji, protože to dělám jen pro radost a nemusím se trápit jako dřív,“ uzavřel spokojeně.

Petr Kasík se narodil 24. června 1962 v Kladně, kde také v sedmi letech začal s hokejem. Za svůj mateřský klub odehrál v nejvyšší soutěži 471 utkání a vstřelil 51 branek. Kromě Kladna působil také v Dukle Trenčín, dánském Aalborgu a německých klubech EHC Shalke Gelsenkirchen a TuS Geretsried. Reprezentační dres oblékl v kategoriích do 16, 17, 18 a 20 let, dva starty si připsal také za seniorský výběr.