26. kolo Tipsport extraligy – 08. 12. 2019 Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov

Litvínov

HC VERVA Litvínov: Janus – Doudera, Jánošík, Pavelka, Kudla, Kubát, Říha, Baránek – Lukeš, Hübl, Petružálek – Jarůšek, Hanzl, Mahbod – Kašpar, Mikúš, Myšák – Trávníček, Helt, Válek. Trenéři: Kýhos, Kotrla, Skuhrovec.
Rytíři Kladno: Godla (51. Cikánek) – Nash, Austin, Zajíc, Lakos, Kehar, Zelingr, Romančík – Bílek, Stach, Zikmund – Hajný, Kaut, O’Donnell – Redlich, Machač, Strnad – O. Bláha, Melka, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 59. O'Donnell (Austin, Nash) – 47. Jarůšek (Jánošík, Kašpar), 49. Petružálek (Doudera, Lukeš), 49. Jarůšek (Mahbod, Hanzl), 51. Myšák (Pavelka). Třetiny: 0:0, 0:0, 4:1. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 36:29. Rozhodčí: Šír, Úlehla – Ondráček, Špůr. Diváci: 6 011. Nejlepší hráči utkání: Jaroslav Janus – Antonín Melka.

První třetina by se dala rozdělit na dvě části. Kladno nezačalo špatně a v prvních minutách bylo aktivnější, Verva ale rychle převzala iniciativu a po zbytek úvodní dvacetiminutovky dominovala! Domácí byli všude dřív a po většinu třetiny točili soupeře v jeho obranném pásmu, prosadit se ovšem nedokázali. Richard Jarůšek si počínal nebezpečně před brankovištěm, jenže skvělý Denis Godla si poradil s náporem i s častými přečísleními. František Lukeš mohl po hezké souhře zakončovat do odkryté klece, ale puk netrefil. Jinak byl Godla vždy přesně tam, kde měl být, a už po dvaceti minutách měl na svém kontě 20 úspěšných zásahů!

Do druhého dějství už vstoupilo Kladno o poznání lépe. Hned na začátku mělo k dispozici přečíslení tří na osamělého brankáře, Brendon Nash ale celou akci hodně zpomalil a posléze zazdil nepřesnou přihrávkou. Po chvíli se dostal sám před Jaroslava Januse Ondřej Bláha, ani ten ovšem litvínovského gólmana bekhendovým blafákem nepřekonal. Oba týmy si posléze zkusily početní výhody a zejména Rytíři v ní byli nebezpeční. David Stach však v tutové šanci neproměnil. V závěrečných minutách měli před sebou domácí na druhé straně kluziště dvakrát prázdnou klec, zamést do ní puk ovšem ani v jednom případě nedokázali.

Ve třetí části hráli Kladeňáci bohužel nedisciplinovaně a domácí Verva dokázala svoje přesilovky vylepšit. Ta první ještě brankou neskončila, při druhé ale Jánošíkovu prudkou trefu přesně tečoval Richard Jarůšek, který prolomil bezbrankový stav – 1:0. Rytíři navíc hned vzápětí doslova odevzdali puk a opět byli potrestáni. Samostatný únik Viktora Hübla byl ještě neúspěšný, jenže vzápětí vypálil z první Jakub Petružálek a navýšil – 2:0. A rozklad kladenské obrany pokračoval i dál. Denis Godla se mohl v brance přetrhnout, ale Richard Jarůšek i tak přidal třetí trefu – 3:0. Všechny tři branky přitom dělily jen dvě minuty a 24 sekund. Mělo být navíc ještě hůř. Tomáš Pavelka projel kladenskou obranou a nabil mezi kruhy Janu Myšákovi – 4:0. Mezi tři tyče tak stanul Lukáš Cikánek, Denise Godlu však jen stěží šlo z něčeho vinit. Mnoho času ani psychické pohody pro zdramatizování však hostům nezůstalo. Verva byla při chuti a dál chtěla útočit, Cikánek už ale puk za svá záda nepropustil. Rytíři si v závěru zkusili přesilovku pěti proti třem a alespoň při ní se prosadili. Brendan O'Donnell dostal puk mezi kruhy a přesnou střelou připravil Januse o čisté konto 4:1.

Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Kotrla (HC VERVA Litvínov): První třetina od nás byla perfektní - šly nám nohy, plnily se věci, které jsme plnit měli, a dostali jsme soupeře pod tlak. Nedali jsme ale vyložené šance. Do druhé třetiny jsme špatně vstoupili, chybovali jsme, ztráceli jsme puky ve středním pásmu a tím Kladno vyrovnalo hru. Do třetí třetiny jsme zase vstoupili jako do té první. Podařilo se nám dostat soupeře pod tlak. proměnit vyložené šance a vyhrát zápas.

David Čermák (Rytíři Kladno): Litvínov na nás v první třetině vlétl. Přehrával nás a my tam byli jako na kolotoči. Jenom díky gólmanovi skončila třetina 0:0. Ve druhé jsme se trochu zlepšili, měli jsme víc ze hry a bylo tam několik závarů, ze kterých jsme mohli jít do vedení. Bohužel jsme gól nedali. Ve třetí třetině rozhodly naše zbytečné fauly, kterými jsme pustili Litvínov do přesilovky. Jakmile se domácí dostali do vedení 1:0, tak se uklidnili. Dnes zaslouženě vyhráli.