Turnaj před OAZOU odstartoval už v dopoledních hodinách a jako speciální host jej zahájil dlouholetý příznivec kladenského hokeje profesor Jiří Drahoš. Role rozhodčích se znovu ujali kladenští hokejoví junioři v čele se zkušenými "áčkaři" Adamem Kubíkem a Davidem Stahlem. Závažnější prohřešky proti pravidlům ovšem sudí řešit ani letos nemuseli.

Pohár pro Rytíře, vítězství pro všechny

Po základní části bojovala nejlepší čtveřice o medaile. Celý turnaj nakonec ovládl tým "Rytířů" po finálovém vítězství nad dalším kladenským celkem, který nastupoval pod názvem "All Stars". Bronzovou pozici obsadili "Medvědi" z Berouna, kteří porazili v souboji o třetí místo kralupské "Zajíce". Vyhlášena byla rovněž kategorie nejlepších střelců, které vévodil se 17 trefami Josef Troyna z vítězného týmu. Nejúspěšnější kanonýr byl odměněn podepsanou hranou hokejkou Tomáše Plekance, patrona tohoto ročníku, speciálním pohárem a dárkovými poukazy od OAZY a restaurce Letná. Pěkných cen se dočkali všichni semifinalisté, úplně každý hráč si také odnesl podepsanou kartu od Tomáš Plekance a dres od Atletica. „Už podruhé se nám potvrdilo, že realizovat takový turnaj má obrovsky smysl a dělá radost nejen nám, ale také všem zúčastněným včetně diváků. Už teď můžeme slíbit, že v roce 2018 bude druhá červnová sobota opět patřit street hokeji a bojům o Pohár kladenského Rytíře,“ řekl za pořádající NC OAZA Kladno Ondřej Valenta.

Podobné akce pro děti jsou moc fajn, protože mají pohyb a zahrají si s hokejkou i mimo sezonu. Tomáš Plekanec, patron turnaje

Streethokejový turnaj o Pohár kladenského Rytíře po úspěšném úvodním ročníku znovu přinesl řadu zajímavých okamžiků. Všechny zápasy se hrály v duchu fair play a po závěrečném medailovém ceremoniálu odcházeli mladí borci ve výborné náladě. Všichni si užili turnajový den, kde nebylo poražených.

Pepa Zajíc skvělé fanoušky nešetřil

Součástí programu byl také exhibiční duel mezi mužstvy Fanklubu Poldi Kladno a Josefa Zajíce (společný snímek výše). Úspěšnější byl nakonec mančaft pod vedením bývalého kladenského kapitána, kterému na hřišti sekundovali střelci z marketingové sekce klubu Jiří Kalla a Vít Heral i redaktor Filip Ardon. Zajímavými finesami a neproměněnými šancemi se prezentoval komentátor Rytíř TV Lukáš Jůdl, který zároveň celým turnajem provázel a bavil diváky. Proslulý bojovník Josef Zajíc při utkání soupeře vůbec nešetřil, fanklubáci s posilou z Kladenského deníku Rudolfem Muzikou totiž hráli výtečně.

O POHÁR KLADENSKÉHO RYTÍŘE 2017

Pořadí Název týmu (klub)
1. Rytíři (PZ Kladno)
2. All Stars (Rytíři Kladno)
3. Medvědi (Berounští Medvědi)
4. Zajíci (HK Kralupy nad Vltavou)
5. Lední medvědi (Berounští Medvědi)
6. Knights (PZ Kladno)
7. Rysové (HBC Alpiq Kladno)
8. Kapři (HK Kralupy nad Vltavou)
9. Zbrojnoši (PZ Kladno)
10. Bleskové (HBC Alpiq Kladno)

NEJLEPŠÍ STŘELCI - CENA TOMÁŠE PLEKANCE

Pořadí Nejlepší střelci (tým)
 1. Josef Troyna (Rytíři)
 2. Jakub Aschenbrenner (Rytíři)
 3. Aleš Rusek (Zajíci)

DĚKUJEME PARTNERŮM!