Dukla využila výhody domácího prostředí na jedničku a na Vysočině si vytvořila dvouzápasové vedení v sérii. A hned první střetnutí ukázalo, že si týmy nedarují nic zadarmo. První zápas nabídl spoustu osobních soubojů, vyhecovanou bitvu a převážně souboj brankářu a defenziv obou celků. Kladenští byli v první části aktivnějším i nebezpečnějším mužstvem, ze svého tlaku ale nedokázali vytěžit vedoucí branku zápasu. Naopak hráči Jihlavy využili ve druhé části kladenského zaváhání a Radek Hubáček se štěstím propálil Cikánka. Jelikož skóre už se až do závěrečné sirény nezměnilo, utrpěli Rytíři porážku 0:1. "Nedokázali jsme dát žádný gól a to rozhodlo! Šance jsme měli, hrálo se vyrovnané utkání a v něm mohla zvítězit obě mužstva. Bohužel se to povedlo Jihlavě díky jednomu šťastnému gólu, který doskákal za Cigiho. Ten byl znovu famózní a podržel nás. My útočníci, od kterých se čekají góly, jsme selhali," nevymlouval se po utkání Matěj Pekr, který byl na ledě hodně vidět. 

Druhý zápas přinesl zpočátku hodně podobný obraz jako duel první, Jihlava tentokrát ovšem začala lépe. Ani tentokrát však nepřinesla úvodní dvacetiminutovka hry žádnou branku a v prostředním dějství se radovali jako první znovu domácí. Ti narušili kladenský nátlak protiútokem a Josef Skořepa poslal puk do brány. Kladno ale hned vzápětí uspělo z velikého závaru zásluhou Patrika Machače a do závěrečné třetiny se šlo za nerozhodného stavu. V posledních dvaceti minutách ale inkasovali Rytíři ještě třikrát a připsali si prohru 1:4. "Nerodilo se to lehce, museli jsme po prvním vítězství znovu šlapat, dupat. Snažili jsme se střílet, tlačit se do brány. A vyšlo to," řekl k výhře svého celku pro iSport.cz střelec rozhodující branky Jiří Říha. Ten následně doplnil, co očekává od zápasů na Kladně. "Musíme využívat naše příležitosti. Doma se to povedlo, ale na Kladně to bude jiné. Je tam menší hřiště. Musíme tam jet s čistou hlavou. A zvítězit," prohlásil sebevědomě produktivní obránce. 

Nejproduktivnějším kladenským hráčem v dosavadním průběhu play off je Roman Přikryl (1+6). Za ním následují s šesti kanadskými body Peter Jánský (5+1) a Jiří Burger (2+4). Jakub Strnad (1+4) pak na tyto hráče mnoho neztrácí. V sérii s Jihlavou si ale zatím jediný bod připsal Patrik Machač (2+1), který jako jediný Rytíř překonal Svobodu. V týmu Dukly jsou bodově vyrovnaní Radek Hubáček a Tomáš Čachotský (2+6). O jeden bod méně má Adam Zeman (5+2) a špatně si nevede ani dvojice Filip Seman (2+4) a Josef Skořepa (1+5). Co se týče brankářských statistik, právě Kladno a Jihlava se můžou pohlubit nejlepšími gólmany ve vyřazovacích bojích. Lukáš Cikánek i Miroslav Svoboda mají průměr branek na zápas na čísle jedna. Procentuální úspěšnost je pak v případě jihlavského brankáře na hodnotě 96,42 %, gólman Rytířů má 96,20 %. 

3. a 4. utkání semifinále play off WSM ligy Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava se odehraje v pátek 17. března a v sobotu 18. března od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Utkání můžete sledovat živě na webu Rytířů


S HOMEticket můžete kupovat vstupenky z pohodlí domova

Rytíři Kladno ve spolupráci se společnostmi Ticketportal a SAZKAmobil přichystali pro své fanoušky dlouho očekávanou novinku. Díky službě HOMEticket si nyní můžete přes internet vybrat, zaplatit i vytisknout vstupenku na jakékoliv domácí utkání Rytířů v pohodlí domova. Odpadá tedy nutnost rezervace a nákupu lístků na prodejních místech či pokladnách stadionu. Ty samozřejmě zůstanou beze změn nadále v provozu. Služba HOMEticket je nyní dostupná na našem webu v sekci vstupenky on-line a zároveň na stránkách Ticketportal