„Zimní stadion již delší dobu vyžaduje zásadní investice. Hokej ke Kladnu patří, i proto je modernizace zimního stadionu pro radnici velmi důležitá. Do konce února vypíšeme výběrové řízení a věřím, že s rekonstrukcí začneme na jaře roku 2021,“ řekl Dan Jiránek, primátor Kladna. „Zimní stadion dostane novou střechu, zateplené opláštění, nová okna i elektrické rozvody včetně akustiky a požárního systému,“ upřesnil Jiránek.

Střecha zimního stadionu je v havarijním stavu a pod neustálým odborným dohledem. Bezpečnost všech diváků i sportovců je zajištěna speciálním čidly, která konstrukci střechy monitorují. „Toto dočasné řešení je na velmi vysoké technické úrovni, ale už se těšíme na novou střechu a další inovace, které rekonstrukce nám všem přinese,“ řekl Jaromír Jágr, majitel hokejového klubu Rytíři. „Současná spolupráce mezi hokejovým klubem a městem, které zimní stadion patří, je skvělá a věřím, že rekonstrukce kladenskému hokeji zajistí moderní zázemí,“ dodal Jágr.

„Nejdříve dojde k demontáži stávající střechy, včetně osvětlení a elektrických rozvodů. Nová střecha bude z ocelových nosníků a navržena tak, aby v následujících letech umožnila další rozvoj technologií a další úpravy stadionu,“ informoval Jiří Chvojka, radní města a jednatel Sportovních areálů města Kladna.

Tisková konference k rekonstrukci zimního stadionu 8.1.2020 (foto: Lukáš Jůdl).

Hokeji se v Kladně věnují stovky dětí, jen Rytíři mají zaregistrovány více než tři stovky nadšených hokejistů. Dalších cca 140 trénuje na stejném stadionu pod hlavičkou klubu PZ Kladno. Sport ke Kladnu neodmyslitelně patří a hokej především.

Zimní stadion v Kladně je majetkem města Kladna a spravuje ho firma SAMK – Sportovní areály města Kladna. Stadion využívají především hokejoví Rytíři Kladno, je ovšem otevřen i veřejnosti pro volné bruslení a také krasobruslení. Stadion byl otevřen v roce 1949, kompletně zastřešen v roce 1959 a poslední částečná rekonstrukce proběhala v roce 2014.