Jaký byl návrat na led po Vánocích?

Není to žádná sranda, když si dáš tři dny volna, jen odpočíváš a mozek nemyslí na hokej. Je to určitě něco jiného a já jen doufám, že jsme dobře připravení na pondělí a že to zvládneme. 

Z posledních tří zápasů máme nelichotivé skóre 15:18. Myslíš, že je aktuálně naším největším problémem defenziva?

Je to tak. My góly dáváme, ale v obraně nám to moc nejde. Určitě to musíme zlepšit, jestli chceme postoupit alespoň do baráže. Musíme pracovat hlavně na tom a každý zápas se musíme nejdřív snažit v obraně a až pak v útoku. Jak se říká, nejlepší obrana je nejlepší útok. 

V Ústí jsme měli slibný čtyřbrankový náskok, ale nakonec to na body nestačilo. Kde myslíš, že přišel zlom?

Byla to jednoznačně naše chyba. Když jsme vedli 4:0 nebo 4:1, tak jsme úplně přestali bránit. Tohle je věc, která se prostě nesmí stávat. Jestliže chceme postoupit do extraligy, tak tam tohle vůbec neexistuje. Takovéto chyby musíme co nejdříve přestat dělat. Všechny góly, co jsme dostali, padli po našich chybách. Ať už to byla vyloučení nebo jiné naše kraviny. 

"Máme novou kostku a to je hezký dárek pro fanoušky i pro nás."

Jak se připravujete na Šumperk? Co chcete proti posledním zápasům změnit?

Určitě chceme vyhrát, protože je to poslední zápas doma před Novým rokem. Máme taky novou kostku, takže to je hezký dárek pro fanoušky i pro nás. Rozhodně chceme vyhrát a potvrdit, že patříme na první místo. 

Jak se ty osobně těšíš na premiéru s novou kostkou a ozvučením?

Je to moderní a už to tady bylo potřeba. Myslím si, že je opravdu hezká a těším se, až uvidíme, jakou show tu udělají. 

Tobě se proti Šumperku daří, máš proti nim dva góly. Dalo by se říct, že je to oblíbený soupeř?

Já doteď ani nevěděl, že mám dva góly proti Šumperku (smích). Ale asi by se to i dalo říct. Uvidíme zítra. Musíme do toho dát všichni všechno a podstatné bude vyhrát a zlepšit obranu, protože to už je potřeba a zkrátka neexistuje, abychom dostávali tolik gólů. 

Do posledního zápasu nezasáhli Mensator s Kindlem. Jak to s nimi vypadá?

Myslím si, že kluci už jsou v pořádku a Mensi by mohl chytat zítra. Na tréninku všichni vypadali ok, takže se musíme pořádně připravit. Teď už je to všechno jen v hlavě.

Od začátku sezóny naskakuješ s Nashem, jak hodnotíš tuto spolupráci?

Spolupráce je dobrá, protože mluvím plynule anglicky a asi i v týmu nejlépe. Snažím se mu co nejvíce pomáhat. Já jsem i hrál v Kanadě, takže tak nějak vím, jaký styl hry mu sedí a myslím si, že spolu i hrajeme celkem dobře. 

Co bys popřál fanouškům do nového roku?

Určitě zdravíčko a aby si co nejvíce užívali hokej. Ať nás chodí podporovat a zkrátka všechno nejlepší.