27. kolo Chance ligy – 24. 11. 2018 Gascontrol Aréna, Havířov

Havířov

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Staněk, Rutar, Bořuta, Mrowiec, Dudek – Gřeš, Seman, Procházka – Maruna, Haas, Bednář – Kotala, Veselý, Rehuš – Cihlář, Macuh. Trenéři: Režnar, Rimmel.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar, Svedlund – Zikmund, Vampola, Strnad – Kubík, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 54. Maruna (Staněk, Haas) – 21. Vampola (Strnad, Machač), 40. Zikmund (Strnad, Vampola), 42. Říha (Nash, Vampola). Třetiny: 0:0, 0:2, 1:1. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. Střely na branku: 34:23. Rozhodčí: Skopal, Dědek – Doležal, Komínek. Diváci: 2187.

Po opatrnějším úvodu se dostali do hry rychleji domácí hokejisté. Filip Seman zahodil dobrou možnost, když ze zajímavé pozice netrefil odkrytý kout branky, a podobně dopadl i jeho kolega Tomáš Gřeš. Ten se ocitl v přesilovce sám před brankou a proti jeho bekhendovému blafáku se zaskvěl Lukáš Cikánek. Za Kladno se dral do první vážnější šance Adam Kubík, byl ale faulován a z početní výhody hosté nic nevytěžili. Ke konci periody pak pláchl po pravé straně Štěpán Bláha a zajímavě zakončoval bekhendem. Ondřej Bláha ale obstál a zastavil kotouč. V poslední minutě ještě vzbudil vzrušení mezi fanoušky projektil Brendona Nashe, ten se však mezi tři tyče nevešel.

Druhá přesilovka v zápase, kterou si Rytíři přenesli do druhé části, už vyšla Rytířům daleko lépe! Ondřej Bláha se vrhl po puku, který se odrážel od zadního mantinelu a zůstal mimo bránu. Kapitán Jakub Strnad, hrající první střetnutí po zranění, sice ještě zasáhl bránícího soupeře, Petr Vampola už měl ale snadnou práci a kotouč uklidil do sítě – 🚨 0:1. Obdržená branka AZet pořádně nakopla a v následujících minutách se museli Rytíři v obraně pořádně otáčet. Poslední slovo ve druhé třetině ale mělo opět Kladno! Jakub Strnad uvolnil do mezikruží Ladislava Zikmunda a nejlepší kladenský střelec propálil havířovského gólmana – 🚨 0:2.

A výborně naložili hosté i se začátkem třetí třetiny! Nejprve vybojovali přesilovou hru a pak šli díky přesné ráně Jiřího Říhy už do třígólového trháku – 🚨 0:3! Havířovští se poté nadále snažili alespoň o úpravu skóre, všechny útoky se ovšem rozbíjely na výborném Lukáši Cikánkovi. Tomáš Gřeš se ocitl potřetí v utkání v tutovce, když stál tváří v tvář kladenskému gólmanovi, potřetí ovšem odešel z tohoto duelu jako poražený. Až při šesté početní výhodě v utkání mohli domácí hráči se svými fanoušky zvednout ruce nad hlavu. Puk propadl za Cikánkova záda a Jan Maruna jej se vší vervou docpal do sítě – 🚨 1:3. Kladenská defenziva se ale nenechala rozhodit. Rytíři zvládli bezprostředně následující čtyřminutové oslabení i závěrečný soupeřův nápor.

Trenér po zápase 🗣

David Čermák (Rytíři Kladno): Jeli jsme sem s tím, že po nepovedeném zápase s Kadaní chceme získat tři body. To se nám povedlo hlavně díky naší bojovnosti a díky ubráněným přesilovkám soupeře. V oslabení se nám v této sezoně daří a dnes jsme k tomu přidali i využité přesilovky. S těmi jsme doteď měli problém. V první třetině nám příliš nešly nohy, to se zlepšilo od druhé třetiny. Při šancích Havířova nás hodně podržel brankář Cikánek.

Zápas v číslech 📊