Spolupráce mezi Rytíři a NC OAZA Kladno probíhá už pořádnou řádku let, a tak ani letos nemohla chybět už tradiční autogramiáda kladenského týmu, která program odstartovala. A o podpisy nově extraligových hokejistů byl nevídaný zájem. Fronta se točila kolem dobré čtvrtiny nákupního centra. Akce ale tentokrát byla skutečně něco extra! Autogramiádou to pouze začalo a to hlavní mělo teprve přijít. K čekání fanouškům navíc zahrál hudební kvartet MIB, který převedl známé písně do aranžmá smyčcových nástrojů.

Hlavně šlo ale tentokrát o zahájení extraligové sezony, vždyť do nejvyšší soutěže se Kladeňáci dostali po pěti letech! Takto slavnostní chvíli tedy Rytíři využili k tomu, aby jmenovali do Síně slávy jubilejního 35. člena, kterým se nestal nikdo jiný než Miroslav Rys! Člen prvního kladenského mistrovského týmu a zejména také sportovní obojživelník, který hrál na nejvyšší úrovni jak hokej, tak fotbal. Miroslav Rys se však bohužel kvůli zdravotním důvodům sám ceremoniálu nemohl zúčastnit, a tak za něj památeční dres přebrali bratr Lubomír a manželka Danka. „Nejdřív byl lepším hokejistou a pak ještě lepším fotbalistou. Měl dobrý fond, byl rychlý a měl vtip. To, že je v Síni slávy, je určitě zasloužené,“ vzpomínal Miroslavův mladší bratr Lubomír. Ten si za svého sourozence vyslechl na podiu dlouhotrvající potlesk všech přítomných fanoušků.

Úplným vrcholem programu pak bylo slavnostní odhalení dresů, v nichž budou Rytíři nastupovat v ročníku 2019/20 a které přímo na místě pokřtil majitel klubu Jaromír Jágr a zástupce NC OAZA Lubor Stehlík. Kladeňáci předvedli konkrétně tři sady – modrou, bílou a zlatou!Naším cílem je skvěle vypadat a skvěle hrát,“ komentoval přímo na podiu Jágr, který posléze zástupce NC OAZA Kladno odměnil za dlouholeté partnerství tmavou variantou dresu. Zlatou pak legendární osmašedesátka předala malé Elišce, která trpí dětskou mozkovou obrnou a jíž bylo odpoledne také věnováno. Výtěžek z dražby bílého dresu, která vynesla konkrétně 13 tisíc korun, byl věnován právě Elišce, stejně jako suma, která se vybrala v tombole. Celkem tak Rytíři podpořili dobrou věc částkou 29 405 korun.

Jaromír Jágr také před fanoušky na podiu i posléze před novináři hovořil o nadcházející sezoně. Příznivce poprosil o shovívavost a o to, aby chodili na stadion v co největším počtu. „Všichni víme, že to pro nás bude strašně složité, ale sám pro sebe věřím, že desítku uděláme,“ prohlásil majitel kladenského klubu před naplněnou OAZOU. „Výsledky nejsou takové, jaké jsme očekávali. I já jsem čekal, že to bude o něco lepší, i když jsem věděl, že to bude těžké. Na druhou stranu ještě sezona vůbec nezačala. Je vidět, že za pět let v první lize jsme se přizpůsobili hokeji z druhé nejvyšší soutěže. Není možné, abys to lusknutím prstu změnil ze dne na den," doplnil Jágr.

I přes nepříliš podařené výsledky v přípravě však dali fanoušci svým oblíbencům nahlas vědět, že na ně nezanevřeli. V neděli bylo zkrátka zase vidět, že Kladno žije hokejem!