Sobotní porážkou na domácím ledě se dostali Rytíři do nezáviděníhodné pozice. V sérii ztráceli 1:3 a další prohra pro ně znamená konec sezony. Příští utkání navíc čekalo na Kladno na Vysočině, modrobílí jej však zvládli výborně. "Urvali jsme tu ten bodík, který jsme potřebovali, abychom se vrátili na Kladno," nepřeceňoval nikterak vítězství Petr Tenkrát.

Začátek zápasu vyšel jednoznačně lépe domácímu týmu. Hned ve třetí minutě dostal kotouč do mezikruží Patrik Danišovský, který propálil Lukáše Cikánka. Ten se vrátil do branky po dvouzápasové přestávce a hned předvedl vynikající výkon. Kladno navíc zakrátko srovnalo, když Drtina našel přesně hůl Davida Tůmy. Ve druhé části přišla rozhodující chvíle - Dukla nevyužila přesilovku pět na tři a při stejné výhodě následně propálil Svobodu Petr Tenkrát. Rytíři navíc v závěrečných minutách ustáli oslabení a mohli se radovat z výhry 2:1. "Dokud někdo neudělá čtvrtý krok, tak série nekončí. Dnes rozhodly přesilovky," uvedl po utkání střelec rozhodující branky.

Pro Tenkráta to navíc byla už stá trefa za Kladno. Na takové číslo před ním dosáhlo jen šestadvacet hráčů v dresu našeho klubu. "Ani jsem o tom nevěděl. V přesilovce jsem zkoušel vystřelit po zemi, protože jejich gólman je velký. Naštěstí to tam propadlo," popisoval jubilejní branku Tenkrát. 

Díky jeho gólu činí úspěšnost kladenských přesilových her před šestým semifinále 14,89 %. Dukla má úspěšnost o poznání vyšší - 23,08 %, proti Rytířům se jí ale v početních výhodách nedaří a zatím vstřelila do kladenské branky jen dva góly při nevyrovnaném počtu hráčů na ledě. O tom svědčí i ubránění oslabení, které je na straně Kladna na čísle 92,00 %, zatímco u Jihlavy činí 79,59 %. V kladenských individuálních statistikách je na tom nejlépe kapitán Jiří Burger (2+6). Stejně kanadských bodů má však i Roman Přikryl (1+7). Za nimi se nachází dvojice Peter Jánský a Matěj Pekr (5+1). V dresu Jihlavy je pak nejproduktivnější Tomáš Čachotský (3+8), za nímž následují Adam Zeman (6+3), Radek Hubáček (2+6) a Josef Skořepa (1+7). Kladenští se můžou pochlubit nejlepším brankářem play off, jímž je Lukáš Cikánek. Ten pustil za svá záda vždy jen jeden kotouč a úspěšnost zákroku vyšponoval na 96,49 %. Miroslav Svoboda si drží rovněž výborných 94,24 %. 

6. utkání semifinále play off WSM ligy Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava se odehraje ve středu 22. března od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu. Utkání můžete sledovat živě na webu Rytířů


S HOMEticket můžete kupovat vstupenky z pohodlí domova

Rytíři Kladno ve spolupráci se společnostmi Ticketportal a SAZKAmobil přichystali pro své fanoušky dlouho očekávanou novinku. Díky službě HOMEticket si nyní můžete přes internet vybrat, zaplatit i vytisknout vstupenku na jakékoliv domácí utkání Rytířů v pohodlí domova. Odpadá tedy nutnost rezervace a nákupu lístků na prodejních místech či pokladnách stadionu. Ty samozřejmě zůstanou beze změn nadále v provozu. Služba HOMEticket je nyní dostupná na našem webu v sekci vstupenky on-line a zároveň na stránkách Ticketportal