10. přípravný zápas – 4. 9. 2018 REALISTIC Arena, Karlovy Vary

Karlovy Vary

HC Energie Karlovy Vary: Novotný – Krejčí, Vágner, Rohan, Podlipnik, Šenkeřík, Kovačević, Tomeček, Šafář – Flek, Mikúš, Rachůnek – Kohout, Gríger, Havránek – Gorčík, Skuhravý, Lapšanský – Švec, Kverka, Stloukal. Trenéři: Pešout, Mariška.
Rytíři Kladno: Cikánek (41. Brízgala) – Nash, Svedlund, Volráb, Hořava, Zelingr, Veber –Vildumetz, Kubík, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, M. Bláha – Jelínek, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 2. Gríger (Kohout, Podlipnik), 13. Skuhravý (Vágner), 14. Kohout (Gríger), 21. Flek (Havránek), 35. Skuhravý (Flek, Gríger), 55. Rachůnek (Flek) – 37. Hajný (M. Bláha), 57. Zelingr (Vildumetz). Třetiny: 3:0, 2:1, 1:1. Vyloučení: 5:4 + Hajný (KLA) 10. min.. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jelínek, Brejcha. Diváci: 1893.

Poslední kladenská příprava se pro Rytíře nevyvíjela dobře od samého začátku. Hned ve druhé minutě otevřel skóre Dávid Gríger – 🚨 1:0. Do konce třetiny ale bylo pro hosty ještě daleko hůř. Václav Skuhravý se totiž prosadil individuálně – 🚨 2:0. A ve vlastním oslabení přidal další zásah Martin Kohout – 🚨 3:0. Kladno si tak odneslo hned z první dvacetiminutovky tříbrankovou ztrátu.

Extraligová Energie pokračovala v sebevědomé hře i ve druhém dějství a přidala další góly. Jakub Flek rozvlnil síť hned po 47 vteřinách druhé třetiny – 🚨 4:0. Další přesný zásah přidal Václav Skuhravý při vyloučení Brendona Nashe – 🚨 5:0. Kanadský obránce byl jako vůbec první kladenský hráč v historii potrestán za pozdní dohrání - nový trest platný od letošní přípravy. Alespoň drobně pak dokázal zmírnit nepříznivý stav v závěru dějství hostující Jakub Hajný, který využil přihrávky Martina Bláhy – 🚨 5:1.

Do třetího dějství vstoupili Kladeňáci s Adamem Brízgalou ve své brance, ovšem ani nový gólman nezůstal dlouho bez obdrženého gólu. Flek posunul puk na Tomáše Rachůnka, který už trefil přesně odkrytý kout brány – 🚨 6:1. Zmírnění kladenské porážky však ještě zakrátko obstaral Matyáš Zelingr – 🚨 6:2.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Karlovy Vary byly v první třetině jasně lepší a vedly zaslouženě 3:0. Potom už si to pohlídaly. My jsme se od druhé třetiny trošičku zvedli, ale byli jsme zakřiknutí a k soupeři měli přílišný respekt. Domácí hráli dobře, my jsme bohužel nestíhali. Slušně hrála lajna, ve které nastupovali bratři Bláhové a Hajný. Jinak dnes ale převažují negativa.