Opora Kladna Jan Chábera odchytá v Kladně i příští ročník. (Foto: Josef Poláček)

„S dalšími hráči jsme prakticky dohodnuti, ale do podpisu smlouvy jejich jména nezveřejníme,“ vysvětlil sportovní sekretář Rytířů Kladno Martin Vejvoda.

Největší zájem veřejnosti pochopitelně vzbuzuje budoucnost kapitána Pavla Patery, kterému letos vypršel tříletý kontrakt. Jednačtyřicetiletá legenda chce v kariéře pokračovat. „S Pavlem Paterou intenzivně jednáme a uděláme vše pro to, abychom ho udrželi. Mimořádně stojíme i o Jakuba Valského, jemuž jsme předložili nabídku a o kterého také usilují jiné kluby,“ prozradil Vejvoda. V kádru Rytířů by se samozřejmě měly objevit nová jména a některá z nich by mohla být velice zajímavá. „Oslovili jsme hráče, o kterých se dá hovořit jako o zvučných posilách.“

Vše nasvědčuje tomu, že by se neměla měnit úspěšná trenérská trojice. Vedení klubu se domluvilo na další spolupráci se Zdeňkem Vojtou a jeho asistenty Petrem Tatíčkem a Jiřím Kopeckým.

Od příští sezony budou moci extraligové a prvoligové kluby nominovat k soutěžnímu utkání nejvýše dvaadvacet hokejistů, z toho dva brankáře a patnáct hráčů bez věkového omezení včetně cizinců. Na zbývajících pět míst mohou využít maximálně tři hráče ve věku dvacet až dvaadvacet let a devatenáctileté či mladší hokejisty. Začátkem května se proto do letní přípravy zapojí junioři Rytířů i PZ Kladno. „Také vzhledem k tomu, že se Rytíři zachraňovali v extralize a pézetka naopak bojovala o postup nejvyšší soutěže, dáme v přípravě šanci hráčům z obou oddílů,“ nastínil plány Vejvoda.