Tomáš Pitule strávil uplynulou sezonu u Pirátů Chomutov. „Jsem moc rád, že jsem zpátky. Na Kladně jsem hrál dva roky, a tak jdu do známého prostředí, kde několik kluků stále znám. Jako první mě napadá Kuba Štochl, se kterým jsem hrál v Chomutově. Potom také Martin Kehar, Pepa Zajíc nebo Vítězslav Bílek,“ uvedl Tomáš Pitule po podpisu smlouvy.

A přeje si to samé, jako celý tým. „Přicházím jednoznačně s tím, aby se nám podařilo vrátit do extraligy. Udělám vše proto, aby se to podařilo, a abych byl platný pro tým,“ zdůraznil 191 centimetrů vysoký forvard, který hrál v minulosti také za Vsetín, běloruské Grodno a Soligorsk, francouzský Grenoble či extraligovou Plzeň.

Kladenské řady opouští po třech sezonách Tomáš Kaut. „Všechny tři roky u Rytířů byly skvělé. Každý rok byl jiný, a i když to v té poslední sezoně nedopadlo tak, jak jsme chtěli, tak na Kladno budu vždycky rád vzpomínat. Bylo krásné hrát před vyprodaným zimákem a musím říct, že to, jak za námi kladenští fanoušci stáli až do poslední chvíle, bylo úchvatné. Moc jim přeji, ať zase zažijí extraligu a mohou si během jejích zápasů zafandit,“ řekl na rozloučenou Tomáš Kaut.

Tomášovi i dalším šesti hráčům, jejichž odchody jsou potvrzené (jména hráčů jsou uvedeny níže), Rytíři děkuji za odvedené služby a přejí hodně štěstí v dalším pokračování hokejové kariéry.

Aktuální podoba kádru Rytířů Kladno pro sezonu 2020/21:

Brankář: Adam Brízgala.

Obránci: Martin Kehar, Jakub Štochl, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Štěpán Bláha, Tomáš Guman, Jakub Hajný, Antonín Melka, Marek Račuk, Tomáš Pitule.

Odchody z klubu po sezoně 2019/20:

Denis Godla (Litvínov), Tomáš Kaut (?), Patrik Machač (Karlovy Vary), Tomáš Redlich (Karlovy Vary), David Stach (Plzeň), Jakub Strnad (Mladá Boleslav), Ladislav Zikmund (Sparta Praha).