Po první třetině jsme měli utkání pěkně rozehrané, co se ale ve druhé části stalo?
Já vlastně ani pořádně nevím. Na začátku třetiny nám vyrovnali gólem hned po konci našeho oslabení a tím to začalo. Další dva jsme pak dostali prakticky v našich přesilovkách. Takže podle mě došlo ve druhé části k lehčímu podcenění, hráli jsme to dost laxně.

Přitom jen ve druhé třetině jsme na bránu soupeře vyslali na dvacet střel, ale prohráli jsme ji 0:4?
Za sebe musím říct, že jak tam bylo spousty oslabení a přesilovek, tak já měl za tu třetinu snad jedno střídání. Tuhle část jsem měl spíše jako divák.

Vypadalo to, jako když my útočíme a oni nám stále střílí góly po přečíslení?
Asi chtěli všichni až moc. Asi jsme si mysleli, že přijede Kadaň a my je tu rozstřílíme. Možná největším problémem z mého pohledu bylo, že obránci nezůstávali na modré čáře, všichni jezdili všude. Oni si na to počkali a pak nám z toho ujížděli.

Ve třetí části byla snaha něco s výsledkem udělat hodně vidět, ale branka Kadaně byla dlouho jako zakletá?
Těžko říct, oni v předbrankovém prostoru výborně sbírali puky. Cokoli tam od modré šlo, tak romě té poslední střely to měl gólman nebo jejich hráči. Chybělo tam více důrazu.

Tvoje branka na 2:4 sice přišla až sedm minut před koncem, přesto k vyrovnání nakonec nebylo daleko?
Času bylo ještě dost, podle mě i ta minuta po třetím gólu byla ještě dobrá. Ale vyhráli zaslouženě, protože nehráli vůbec špatně a my nedali góly. A štěstí se k nám v poslední minutě najednou přiklonit nemůže.

Odehrál si třetí utkání po delší zdravotní pauze, už jsi v tomto ohledu v pořádku?
Ano, to už je dobré, i když na rozehrání jsem měl tedy ve středu dost těžký zápas. Ale nebyl jsem tři týdny na ledě a chvilku jsem se do toho dostával.

V sobotu pokračujeme v Havířově, asi nám teď pětidenní pauza přijde vhod?
Těžký soupeř. Body už ale potřebujeme sbírat, je to v tabulce strašně vyrovnané. Když nezabereme, tak to pak už bude těžké. Ale i když to není jednoduché, tak doufám, že se z toho sebereme. Musíme začít od tréninků a o zápasy makat víc. Zatím tam tomu něco chybí, musíme o výsledek víc bojovat.