Poprvé v sezoně jsme v zápase nedokázali vstřelit gól. To není úplně pozitivní.

Nemyslím si, že bychom měli úplně špatný vstup do utkání. Kdybychom dali první gól, tak by se hrálo úplně jinak. Zlomový okamžik byl právě, když jsme dostali první gól. My jsme úplně přestali hrát a polevili jsme. Zaskočilo nás to a tam se to asi zlomilo.

Proti Přerovu nám to tam padalo celkem lehce, proti Motoru to ale prostě nešlo. Čím to?

Každé utkání je úplně jiné, to se nedá srovnávat, to je blbost. Je to známka toho, že když se dá rychlý gól, tak se zápas vyvíjí úplně jinak. Tým je na koni, což se dnes v našem případě nestalo. My ale musíme umět zareagovat i na takovýto vývoj.

Lukáš Cikánek nás v utkání opravdu držel, jenže když se nedá gól, tak to nejde. Mrzí to o to víc vůči němu?

Určitě. Cigi nás hrozně dlouho držel, ale pak jsme si nechali dát góly po dorážkách, kdy jsme si je nepokryli. Úplně zbytečné.

Tlak Motoru jsme většinou přestáli, ale góly jsem dostali právě po rychlých protiakcích…

Já si nemyslím, že bychom odehráli špatné utkání. Oni do toho ale asi šli víc a měli větší tlak, takže si to zasloužili víc. Nemyslím, že bychom ale propadli. Musíme dát gól, bez něj se nedá vyhrát. To byl největší rozdíl, na tom musíme zapracovat.

"Nějaké střely tam byly, ale byli jsme prakticky bezzubí."

V zápase jsme měli docela hodně přesilovek, ale při nich jsme si větší možnost nevytvořili. Co k tomu říct?

Dneska nám přesilovky vůbec nešly. Oni po nás perfektně šli, na nic jsme neměli čas… Nějaké střely tam byly, ale byli jsme prakticky bezzubí.

Jedna z největších šancí přišla po nahození Martina Kehara. Nebylo cestou třeba takové zjednodušení a častější střelba?

Když si to budeme furt dávat do prázdné brány, tak nám to asi nevyjde. Musíme začít od jednoduchých věcí a docpat to tam i s gólmanem. Od toho se můžeme odrazit. Ne hledat krásné akce, takový dnešní hokej už ani není.

V jednu chvíli jsi jel sám na brankáře, ale skončilo to bez střely. Co se stalo?

Tam jsem možná přebruslil i samotný puk. Už jsem si to rovnal, že pojedu sám, ale puk se mi zastavil a byl jsem bez šance. Byla to moje chyba, měl jsem si s tím poradit lépe. Šance to byla veliká, ale bohužel…

V sobotu nás doma čeká Prostějov, což asi také nebude snadný soupeř…

Určitě. Daří se jim, i play off proti nim bylo prakticky vyrovnané. Čeká nás další těžký zápas, ale hrajeme doma, takže musíme zabrat.