Doma jste Plzeň porazili 7:5, z její arény si ale odvážíme prohru 1:3. V čem byl soupeř tentokrát lepší?

Musíme si přiznat, že v první třetině mohla dát Plzeň klidně tři další góly, jelikož byla lepší. Znovu nás tam podržel Denis (Godla). Ve druhé třetině jsme se zvedli a měli jsme tam i pár tutovek, ale neproměnili jsme je. To byl asi největší kámen úrazu.

Zbývaly více než tři minuty do konce základní hrací doby a ty jsi sebral jinak výborně chytajícímu Frodlovi čisté konto. Vzápětí ale přišlo vyloučení Brendona Nashe…

Spekulovat o tom, jestli to mohlo být jinak, kdybychom hráli v závěru v plném počtu, to je asi zbytečné. Bohužel se tak stalo a nic už s tím neuděláme. V hokeji se tyto situace zkrátka dějí.

Pozitivní byl alespoň ten tvůj gól. Mohl by ses k té situaci ještě vrátit?

V přesilovce střílel, tuším Víťa Bílek, a já stál u tyče, kdy mi zbývalo jen trefit prázdnou bránu. Psychika je pro každého hráče důležitá. Zvedá se pokaždé, kdy hráč dá gól a já to mám úplně stejně.

Teď už je zápas s Plzní minulostí a je třeba myslet na páteční duel se Spartou. S čím do utkání půjdete?

Musíme se více soustředit na proměňování šancí. To byl dnes velký problém. Sparta hodně vyrážela do brejků z druhé vlny, na to si musíme dát také pozor. A jak už jsem zmiňoval, ze zápasu proti Plzni si musíme vzít poučení v tom, že do příště musíme být více disciplinovaní a zbytečně nefaulovat.