Utkání v replikách historických dresů jsme nakonec ztratili v samotném závěru, jak si zápas viděl ze svého pohledu?
Bylo to hodně vyrovnané, ale skončilo to pro nás smolně. Na obou stranách bylo hodně šancí, možná nám chybělo trochu více důslednosti do brány. Zamrzí to, protože tyto retrodresy mají velkou hodnotu. Už kvůli té historii v nich chceme vždy podat ten nejlepší výkon. Nemáme se ale za co stydět, podali jsme dobrý výkon a příště k tomu snad přidáme i více gólů.

Dvakrát jsme se ujali vedení. Bylo problém, že se nám ho ani jednou nepodařilo udržet na delší dobu?
Vždy jsme po gólu asi trochu povolili v koncentraci jak v obraně, tak ve hře celkově. A asi nás to dnes stálo vítězství.

Případně kdyby se povedlo odskočit o dvě branky, šance na to hlavně po prvním gólu byly?
Možná právě kdyby se nám spíš podařilo dát na 2:0, tak by nás to určitě víc uklidnilo. Ale na druhou stranu i za tohoto stavu člověk nemůže vědět, co by se mohlo v takovém vyrovnaném zápase dále stát.

"Cítím se tu opravdu dobře."

Vrátilo se nám do sestavy několik důležitých hráčů. I když to bylo pro ně po dlouhé době první soutěžní utkání, tak hru Rytířů hodně oživili?
Vždy tým oslabí, když se mu zraní některý z hráčů. Ať už je to někdo z juniorů nebo Vampi. Nebo kdokoli jiný se zkušenostmi. Jsme jedno mužstvo, které je na sebe nějakým způsobem zvyklé. Učíme se trénovat do zápasů tak, jako bychom byli v plném stavu. Je to pak trochu horší se adaptovat, pokud z toho někdo vypadne.

Udržel sis i po dnešku druhou pozici v procentuální úspěšnosti gólmanů. Takže to vypadá, že Ti tato soutěž docela sedla?
Určitě se tu cítím opravdu dobře. Mám na ledě dost sebevědomí a podle mě podávám od začátku soutěže celkem vyrovnané výkony. Sedí mi naše hra i liga jako celek.

"Klukům pomáhá, když častěji rozehrávám."

Po hodně dlouhé době je na Kladně gólman, co se rozhodně nebojí hry s pukem. Museli si na časté rozehrávky beci hodně zvykat?
Možná to pro ně byl trochu nezvyk ze začátku. Ale jsou to všechno kluci dostatečně zkušení na to, aby když se řekne, že gólman bude hodně rozehrávat, tak s tím nemají problém. Dokážou se s tím určitě vypořádat a naopak jim to pomůže. Jsou určitě rádi, když nemusí pro puk pelášit někam do rohu, ale může se naopak zastavit někde na mantinelu a počkat, až jim ho rozehraju.

Celou sezónu se v bráně s Lukášem Cikánkem pravidelně střídáte, poslední tři zápasy ale byly díky jeho absenci jen na Tobě. Jak to vypadá vzhledem k dalšímu utkání?
 To ještě nevíme a asi ani trenéři. To bude hodně o Lukášovi, jak se bude cítit. Může se to zlepšit během jednoho dne. Ale na to trénuju, abych byl připraven hrát delší šňůru v řadě. S tím se musím nějak porvat. Je to sice změna, ale pro mě osobně jsou zápasy navíc vždy dobré a vážím si jich.

I loni nás Budějovice porazily v základní části doma o gól brankou tři minuty před koncem. Takže pokračování obdobné analogie i směrem k letošnímu play off bychom se asi také nebránili?
Dá se říct, že je prakticky ještě téměř stále začátek sezóny a máme čas se s tím vypořádat. Ještě bude pár zápasů, kdy jim to budeme chtít vrátit.

Nicméně teď nás čeká další cesta na Hanou, co můžeme očekávat od sobotního zápasu v Prostějově?
 Doufám, že navážeme na to, jak jsme hráli dnes, protože jsme podali opravdu dobrý výkon a už bychom tam mohli něco urvat.