3. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina A – 15. 12. 2018 ČEZ Stadion, Kladno

Liberec
9

Rytíři Kladno: Suk – Danda, Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Ticháček – Kouba, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Štěpánek, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.
Bílí Tygři Liberec: Krátký – Damašek, Böhm, Hladík, Šedivý, Dvořík, Šíma, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Voldan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda. Trenéři: Lobo, Kočí.

Branky a nahrávky: rozh. náj. Sojka – 6. Putz (Hujer), 27. Rossmy (Vodlan, Gajda), 31. Vodlan (Rossmy, Gajda), 32. Měchura (Masař, Hujer), 34. Hujer (Vodlan, Böhm), 35. Polák (Masař, Jenčovský), 37. Měchura (Damašek, Masař), 42. Böhm (Putz), 56. Vodlan (Putz). Třetiny: 0:1, 0:6, 0:2 – N 0:0 – 1:0. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:2. Střely na branku: 29:39. Rozhodčí: Kraval – Zháňal, Hradil. Diváci: 80.

Už v šesté minutě otevřel stav utkání v klasické hře David Putz, když ho přesnou přihrávkou našel Jakub Hujer – 0:1. Zbytek první části byl střelecky velmi vyrovnaný, ale krom Putzovy branky už žádná nepadla.

Velké bum odstartoval ve dvacáté sedmé minutě Bennet Rossmy, jenž svou trefu nasměroval přesně – 0:2. Po polovině odehraného utkání přidal třetí branku Luka Vodlan – 0:3. O dvacet dva vteřin později Adam Měchura stanovil pro Rytíře již nepříznivý stav – 0:4. Frustrace na sobě dala znát a v přesilové hře se prosadil druhým gólem v zápase Hujer – 0:5. Do devadesáti vteřin ještě střelecky navázali Vojtěch Polák na 0:6 a také Měchura – 0:7.

Liberečtí prokázali velký klid i v poslední třetině. Hned zezačátku se prosadil Martin Böhm – 0:8. To ale ještě nestačilo a finální podobu výsledku 0:9 dovršil využitou přesilovou hrou Luka Vodlan.

Alespoň malé vítězství a jeden bod si připsalo Kladno v nadstavbě. V té při samostatných nájezdech zaúřadoval Adam Sojka.