II. část - 18. kolo ELIOD Extraligy ml. dorostu - 8. 3. 2018 ČEZ stadion, Kladno

Slavia

Rytíři Kladno:  Gabriška – Staněk, Alscher, Robovský, Kohlíček, Ticháček – Chrenka, Kleveta, Procházka, Kraus, Bulva, Sachr, Šimek, Sojka, Ton, Ullrych, Šapovaliv. Trenéři: Kregl, Neliba.
HC Slavia Praha:  Němeček – Hrdlička, Čech, Srdínko, D. Němeček, Vymětal, Kluch, Čapka, Palát – Černý, Sarkisyants, Martinec, Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Slavíček, Rulc, Jágr. Trenéři: Razým, Srdínko, Málek.

Branky a nahrávky: 10. Ton (Staněk, Bulva), 25. Kraus (Alscher), 41. Šimek (Kraus, Sachr), 53. Alscher (Ticháček) – 6. Slavíček (Brummel, Martinec) Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0. Vyloučení: 3:4, navíc Srdínko (SLA) 10 min. Využití: 1:0. Střely na branku: 40:18. Rozhodčí: Plachý – Marek, Zmeškal. Diváci: 60.

První velikou šanci si připravil hned v úvodu zápasu Jiří Kraus, který ve vyložené šanci trefil pouze břevno! Ke slovu se dostala Slavia a otevřela skóre zápasu. Šimon Slavíček za pomoci svých spoluhráčů dopravil kotouč za Gabriškova záda – 0:1. Mladí Rytíři dokázali odpovědět vzápětí v přesilové hře. Filip Staněk vypálil od modré, do jeho střely strčil hůl Petr Ton a puk šťastně přeskočil rameno gólmana Němečka – 1:1.

Kladýnko poslal do vedení ve 25. minutě po střele mezi betony Jíří Kraus, jehož krásným pasem našel Marek Alscher – 2:1. I ve druhé periodě byli domácí aktvinější a svého soka přestříleli 12:5. I díky dobře chytajícímu gólmanovi Němečkovi obdržela Slavia v prostřední části pouze jednu branku.

Kladno mělo do třetí třetiny raketový start. Už po třinácti sekundách propálil Němečka Filip Šimek a domácí neohroženě kráčeli vstříc třem bodům – 3:1. Definitivní tečku v utkání udělal Marek Alscher, jenž krásně prokroužil mezi obránci a zasunul brankáři kotouč mezi betony – 4:1.