14.kolo ELIOD extraliga ml. dorostu - 4. 11. 2017 Tipsport aréna, Praha

Sparta

HC Sparta Praha: O. Cichoň –  T. Hamara ml., Bláha, Zemchenkov, Ducháč, Guryevskiy, Adam, Šesták – Kubánek, Mácha, Adamec, Krupička, Jaroš, Potůček, Broš, Slavíček, Vitouch, Vágner, Theimer. Trenéři: Hamara, Ptáček.
Rytíři Kladno: Gabřiška – Staněk, Alscher, Robovský, Funk, Sýkora, Ticháček – Procházka, Chrenka, Kleveta, Kraus, Bulva, Sachr, Sojka, Ton, Ullrych, Šapovaliv. Trenéři: Kregl, Neliba.

Branky a nahrávky: 19. Bláha (Slavíček, Guryevskiy), 35. Krupička (Kubánek, Hamara), 50. Krupička (Kubánek, Mácha), 57. Slavíček (Adamec) – 18. Sachr (Sojka, Alscher), 27. Sojka (Robovský, Chrenka) Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0. Vyloučení: 6:5 + Vitouch (SPA) 10 min. a Sýkora (KLA) 10 min.. Využití: 2:1. Střely na branku: 25:19. Rozhodčí: Folk - Lichtenberk, Ševic. Diváci: 47.

Úvodní třetina zápasu nabídla vyrovnaný hokej. Do první vážné akce se probojoval Sojka, který se dostal do samostatného úniku. Nádherně si roztáhl domácího brankáře, ten ale udržel svůj levý beton pevně na zemi a nedovolil první změnu skóre. V 18. minutě dokázal využít přesilovou hru Filip Sachr. Přesnou střelou překonal gólmana Cichoně a otevřel skóre zápasu – 0:1. Nedisciplinovanost využili posléze i Sparťanští. O pouhých dvacet vteřin později srovnával Marek Bláha – 1:1.

Druhá třetina byla opět vyrovnaná a tak jako v té úvodní jako první skórovali naši borci. Ve 27. minutě ujížděla útočná formace v čele s Adamem Sojkou v početní převaze tři na jednoho. Sám jmenovaný vystřelil, Cichoň k překvapení všech kotouč neudržel a Sojka poté bez problémů dorážel do odkryté branky – 1:2. Pět minut před druhou sirénou bohužel mladí Rytíři inkasovali v početní nevýhodě. Z bezprostřední blízkosti dorážel Jan Krupička a stav utkání byl vyrovnaný – 2:2. Sparta pak další dvě velké šance nevyužila, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Obrovskou šanci v úvodu poslední části měl Petr Ton, jenže jeho střela orazítkovala pouze tyčku domácí branky. Do vedení se dostala Sparta poprvé v 50. minutě. Chaosu před brankou využil Jan Krupička, který si připsal druhý gól v utkání – 3:2. O šest minut později dokázal v oslabení pláchnout všem Josef Slováček, který přesnou střelou překonal Gabrišku – 4:2.