I. kategorie proti sobě svedla nejmenší hokejbalisty. 1. až 3. ročníky Základní školy Brjanská reprezentovali Tomáš Kozák, Eliáš Hausner, Matyáš Melančin, Tomáš Pokorný, Richard Musil, Jiří Novák a Marek Šíma. A mladí hokejisté procházeli turnajem suverénně! Přes okresní a regionální kolo dokráčeli až do republikového finále mezi sedm nejlepších. Po dobře zvládnuté základní skupině nedali Kladeňáci v semifinále šanci Prachaticím a po výhře 6:0 šli do finále. V souboji o konečné vítězství však Kladno nenašlo recept na Pardubice. Kladenští hráči si odvezli parádní stříbrnou medaili!

Kladeňáci si vedli ještě lépe v kategorii II, která byla určena pro žáky 4. a 5. tříd. Tým složený z Matěje Tuláčka, Tomáše Černohorského, Marka Daníčka, Adama Suka, Rostislava Šilhavého, Dominika Petříka, Denise Berana, Nicolase Sontaga a Tomáše Séma byl nezastavitelný. V republikovém finále nenašli Kladenští přemožitele a zaslouženě vybojovali na turnaji celkové vítězství! Ve skupině si Kladno poradilo s Letohradem, Dobruškou a Světlou nad Sázavou a remizovalo s Hradcem Králové. Po hladké semifinálové výhře 4:0 nad Letohradem tak došlo na vypjatou odvetu proti Hradci. Kladeňáci ovšem povolili soupeři jen jedinou branku a sami se prosadili třikrát. Po skončení utkání se tak mohli radovat z cenného vítězství.

Nejlepším útočníkem turnaje byl zvolen kladenský Adam Suk, který vytvořil nebezpečnou dvojici s Markem Daníčkem. Skvělé výkony podával rovněž brankář Matěj Tuláček, o čemž svědčí i to, že Kladno inkasovalo v šesti zápasech pouhých pět branek.

O turnaji

V letošním roce proběhl už 17. ročník školního turnaje Hokejbal proti drogám. Turnaj se hraje v pěti kategoriích – od 1. tříd základních škol až po 4. ročníky škol středních. Hokejbal proti drogám je projektem Komise mládeže Českomoravského svazu hokejbalu a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Cílem turnaje je rozšířit povědomí o hokejbalu a dát dětem možnost sportovního vyžití.