DHL extraliga juniorů

Juniorská extraliga prošla oproti loňské sezoně pořádnou porcí změn. Základní část bude o deset kol chudší, nově se bude hrát nadstavba a play off nabídne méně zápasů. První zápas čeká kladenské Rytíře v pátek 8. září, kdy na domácím ledě vyzvou Pardubice. Poslední utkání základní části odehrají už 27. ledna na kladenském ČEZ stadionu proti Jihlavě. 

„Nový systém soutěže vypadá zajímavě, určitě to bude náročnější."

Pavel Husarik, osmnáctiletý útočník

Pak se osmnáctka účastníků rozdělí do tří šestičlenných skupin. Týmy na třinácté až osmnácté příčce si zahrají o umístění, zbylá dvanáctka se porve o osm volných vstupenek do play off. Nadstavbová část nabídne deset kol, vypukne 2. února a potrvá do 16. března. Do vyřazovacích bojů postoupí čtyři nejlepší mančafty z obou skupin. Úvodní čtvrtfinálová utkání jsou na programu už od 19. března. První část play off se bude hrát jen na tři vítězství. 

V soutěži budou nastupovat hráči ročníků 1998 a 1999. Zásadní změnou je návrat tzv. výjimek. Od ročníku 2017-18 mohou v DHL extralize juniorů znovu startovat tři starší hráči, letos to vychází na ročník 1997, ale nesmí se jednat o brankáře, případně cizince. Hracími dny zůstávají čtvrtek, pátek a sobota.

„Už se nemůžu dočkat až obuji brusle a vyjedu na led. Do sezony skočím po hlavě!"

Šimon Jelínek, sedmnáctiletý útočník

Účastníci DHL extraligy juniorů:

HC Plzeň 1929, HC Motor České Budějovice, HC Energie Karlovy Vary, Mountfield HK, Rytíři Kladno, HC Dynamo Pardubice, HC Litvínov, HC Dukla Jihlava, Piráti Chomutov, HC Kometa Brno, HC Sparta Praha, PSG Zlín, HC Slavia Praha, HC Olomouc, Bílí Tygři Liberec, HC Vítkovice Ridera, BK Mladá Boleslav, HC Oceláři Třinec.


NOEN extraliga staršího dorostu

V extralize staršího dorostu v rámci systému soutěže nezůstal kámen na kameni. Počet účastníků se díky účasti rakouského Salcburku navýšil na 25, základní část se odehraje v pěti skupinách, v nichž se bude hrát čtyřkolově každý s každým a nového šampióna ELSD určí až novinka v podobě dvoudenního závěrečného turnaje. 

„Salcburk? Skvělá příležitost porovnat naše kvality se zahraničním týmem, který je na tak vysoké úrovni."

Natanael Kulma, šestnáctiletý útočník

I starším dorostencům vypukne sezona v pátek 8. září a to zápasem v Karlových Varech. Poslední díl základní části napíší dorostenci už 18. listopadu na ledě chomutovských Pirátů. Nadstavbová část potrvá od 24. listopadu do 10. března, přinese dalších 28 kol a bojovat se bude o co nejvýhodnější pozici pro play off. 

„Hrát v základní části tolikrát proti čtyřem soupeřům? To určitě přidá na tvrdosti soutěže!"

Matěj Zíka, šestnáctiletý obránce

Účastníci NOEN extraligy staršího dorostu: 

Skupina A: Piráti Chomutov, HC Litvínov, HC Energie Karlovy Vary, Rytíři Kladno, HC Plzeň 1929.

Skupina B: HC Sparta Praha, HC Letci Letňany, HC Slavia Praha, BK Mladá Boleslav, Bílí Tygři Liberec.

Skupina C: Mountfield HK, HC Dynamo Pardubice, HC Motor České Budějovice, SKLH Žďár nad Sázavou, BK Havlíčkův Brod.

Skupina D: HC Dukla Jihlava, HC Kometa Brno, HCM Warrior Brno, HC Olomouc, EC Red Bull Salcburk.

Skupina E: PSG Zlín, VHK ROBE Vsetín, HC Vítkovice Ridera, HC Oceláři Třinec, HC AZ Havířov 2010.


ELIOD extraliga mladšího dorostu

U mladšího dorostu se hrací systém soutěže nezměnil a zůstává stejný. Jedinými změnami jsou lehké změní složení skupin a místo nedělí se bude hrát v soboty. Nejvyšší soutěž mladších dorostenců odstartuje v sobotu 9. září, kdy Rytíři vyzvou na domácím ledě chomutovské Piráty a PZ Kladno zamíří ke svému prvnímu duelu do Plzně. Základní část nabídne znovu pouhých 18 kol a poslední díl napíše v sobotu 2. prosince. Poté se 30 účastníků ELIOD ELMD rozdělí do pěti skupin. 

Zatímco tucet nejlepších už bude mít zajištěnu účast ve vyřazovacích bojích, zbylých osmnáct týmů se ve třech skupinách popere o další čtyři volná místa a především o záchranu mezi tuzemskou elitou. Nadstavba nabídne dalších dvacet kol. Na jejím konci už budou známa jména tří sestupujících. Naposledy soutěž opustili hráči Kobry Praha, Tábora a Olomouce, letos je nahradí Třemošná, Havlíčkův Brod a Technika Brno. Vítěze určí závěrečný turnaj.

„Už se těším až nám to na ledě všechno začne! Máme dobrou partu a velké ambice."

Jiří Ticháček - čtrnáctiletý obránce

Účastníci ELIOD extraligy mladšího dorostu:

Skupina Západ: HC Slavia Praha, Piráti Chomutov, Slovan Ústí nad Labem, HC Litvínov, HC Energie Karlovy Vary, HC Plzeň 1929, HC Sparta Praha, Rytíři Kladno, HC Meteor Třemošná, PZ Kladno.

Skupina Střed: HC Kometa Brno, SKLH Žďár nad Sázavou, Mountfield HK, HC Dukla Jihlava, TJ Bílí Tygři Liberec, BK Havlíčkův Brod, HC Motor České Budějovice, BK Mladá Boleslav, HC Dynamo Pardubice, HC Letci Letňany.

Skupina Východ: VHK Vsetín, HK Mladí Draci Šumperk, HC AZ Havířov 2010, HC ZUBR Přerov, HC Technika Brno, HC Oceláři Třinec, HC Vítkovice Ridera, PSG Zlín, HC RT TORAX Poruba, HCM Warrior Brno.