Jak jsi za svého pohledu úvodní zápas sezony viděl?

Bylo to ubojované, ten konec byl samozřejmě se štěstím. Viděli asi všichni, že nakonec rozhodla taková maličkost. Do zápasu jsme celkem dobře vstoupili. I když úvodní dvě minuty nebyly nic moc, tak první třetina nakonec nebyla špatná. Druhá byla chaos, hlavně v našem obranném pásmu. Ve třetí už jsme to zlepšili, měli jsme víc gólových šancí, přesilovky a šli jsme si za tím.

Ve třetí části jsme si vybojovali řadu přesilovek, v jedné z nich jsi mohl sám rozhodnout, ale Přikrylovu přihrávku zpoza brány Ti gólman nakonec chytil...

To bylo v té přesilovce pět na tři, brankář si vyjel a chytl to dobře. Těch šancí na rozhodnutí měli daleko víc. Získali jsme dost přesilovek, když oni to už moc nedávali psychicky a dávali hodně ruce do obličeje. Ale potrestali jsme je aspoň v tom samotném závěru. I když jsme samozřejmě sezónu chtěli začít výhrou, tak to zase nemůžeme přeceňovat. Věděli jsme, že Kadaň nebude jednoduchý soupeř. Mají tam sice mladé kluky, ale výborně bruslili. A i když si to nechceme připouštět, tak tam z naší strany i trochu nervozita vidět byla. Prvním gólem jsme se trochu uklidnili, ale ten druhý nám paradoxně spíš uškodil.

Kadaň pak vyrovnala dvěma brankami v přesilovce. Nebylo tam z naší strany trochu podcenění, protože ani jeden z nich nepadl po žádné klasické přesilovkové kombinaci?

U toho prvního jsem byl na trestné já. Chybělo asi dvě vteřiny do konce trestu, když tam prošel takový vyhozený puk a k tomu prohraný osobní souboj. V druhé třetině jsme vůbec hráli takový splašený hokej, což jsme tedy zrovna nechtěli. I u druhé obdržené branky to bylo, že se někdo zapomněl v rohu a už se nedokázal vrátit před bránu.

„Nechceme si to připouštět, ale nervozita vidět byla."

My jsme se v početní výhodě neprosadili, po poslední domácí přípravě říkali hráči, že přesilovky jsme do té doby prakticky netrénovali. Jak jste trávili posledních deset dní před prvním mistrovským zápasem?

Přesilovky jsme opravdu trénovali možná tak deset minut před zápasem v Litvínově. Až teď jsme je jeli dvakrát týdně, takže to ještě není úplně vypilované. Ve čtvrtek nám k tomu na tréninku trochu radil i Jaromír Jágr, takže jsme si něco z jeho názorů vzali k srdci i od něj. I když dnes na to ještě nedošlo a nevyzkoušeli jsme to, tak si v průběhu sezóny si některé rady od něj určitě vezmeme.

Poslední přípravu v Litvínově jsi nedohrál, nebylo to nic vážného?

Trochu jsme nad tím s panem doktorem laborovali a lehce jsme omezili trénování co se týká posilovny. Takže dnes to bylo z mé strany ze zdravotního stavu tak na devadesát procent, nejsem ještě úplně fit. Ale nebudu samozřejmě specifikovat, o jakou část těla jde.

Každopádně jsi si připsal první branku v sezóně, která přišla po rychlém sprintu přímo ze střídačky pomalu na jeden kontakt s pukem?

Já jsem se těšil ve druhé pětce na led, ale hned v prvním střídání jsme udělali faul, takže jsem si musel počkat. Pak se hrálo už čtyři na čtyři a já zrovna vyskočil na led. Takže během pěti vteřin mé účasti v zápase jsem zvedal ruce. Byl to příjemný začátek, nakoplo mě to, celý zápas mě bavil, byl jsem hodně na puku. Myslím, že naše pětka celkově jsme odehráli dobrý zápas.

Vaše lajna zařídila všechny góly. Vypadá to, že oběma křídlům prospěl návrat Romana Přikryla, jeho přihrávky zpoza brány hru hodně oživily, že?

Ono už se to aplikovalo loni. Ta spolupráce s Romanem asi opravdu funguje a na tom pravasu pak může být kdokoli. I já. Jsem určitě rád, že přišel a můžeme pokračovat v tomto standardu. Ale je to pořád první zápas, uvidíme ve středu ve Frýdku. Dnes bych to tak do dvanácti hodin trochu oslavil tréninkem a od zítřka už myslel na další zápas.