Prohra 4:1 je možná až krutá, šancí jsme měli dostatek. Jak zápas hodnotíš?

Prohráli jsme, co se dá dělat. Krásný na tom je, že i když se nám dneska nedařilo a prohráli jsme, za měsíc může být všechno úplně jinak. Všechno si to sedá. Máme teď měsíc do začátku ligy a musíme se zlepšit. Samozřejmě tam jsou nějaké světlé stránky, ale prohra je prohra.

Na co se zaměřit, aby přišlo kýžené zlepšení?

Musíme být důraznější. Ale to si říká většina týmů. Myslím si, že největší rozdíl mezi první ligou a extraligou je, že když uděláš chybu v nižší soutěži, ne vždycky tě soupeř potrestá. Tady jsou hráči kvalitnější a dokážou ty chyby využít. Naopak my potřebujeme na gól daleko víc šancí. Na to si musíme zvyknout.

Proběhlo před zápasem nějaké hecování s Pavlem Paterou, který stál na střídačce Boleslavi?

Neproběhlo nic, nebyl na to čas. Viděl jsem se s ním akorát, když jsem šel na led. Teď je to soupeř. I když jsme spolu hráli a vyhráli jsme společně nějaké turnaje, teď už je to soupeř.

O smlouvu s Rytíři stále bojuje Martin Réway. Jak si stojí?

Pracuje na sobě, přidává si. Je hodně aktivní. I když třeba já někdy trénovat nejdu, on jde sám. To je velké pozitivum. Samozřejmě to, že v posledních třech letech neodehrál moc utkání, není moc dobré, ale musí mít trpělivost. Nemůže si myslet, že zničehonic bude hrát jako před třemi roky. To nejde. Nejsme stroje. Nejdůležitější je, aby se nesrovnával s tím, kým byl před třemi roky. Aby měl trpělivost a je jenom otázka času, kdy se dostane zpátky, když na sobě bude pracovat.

Jak ses dnes na ledě cítil?

Těžko říct... Dostávám se do toho. Jsem už trochu zvyklý, že když v létě nemůžu, tak si ulevím. To není moc dobré, měl bych jet naplno a klidně odpadnout, ale dostával bych se tak do toho daleko rychleji. Bohužel to není tak jednoduché. Soutěž každopádně začíná až za měsíc, takže je ještě čas. Já s tím počítal, že to půjde pomalu, ale je na čem stavět.

Před začátkem přípravy jsi říkal, že musíš shodit. Jak se ti to zatím daří?

Já se od té doby nevážil. Nemyslím si, že se to nějak dramaticky zlepšilo, protože když se podívám do zrcadla, tak vypadám úplně stejně. (smích) Ale to zas není tak důležité. Mám vyzkoušené, že tělo s tím bojuje, bojuje, bojuje a pak to spadne během týdne. To samé funguje i naopak. Když začneš hodně jíst, neznamená to, že budeš druhej den tlustej. Tělo se s tím chvíli srovnává a když chceš shodit, musíš mít trpělivost.

Taky jsi říkal, že chceš odehrát všechna přípravná utkání. V Plzni jsi ale chyběl. Proč?

Necítil jsem se úplně dobře, takže z toho důvodu jsem zápas vynechal. Samozřejmě kdybychom neměli hráče a bylo potřeba jít hrát, tak bych to přežil. Nejhorší je, když se necítíte dobře a jdete hrát. Tam je velká šance, že se zraníte, což jsem nechtěl riskovat. Ale jinak platí, že chci odehrát co nejvíce utkání.