Před novým multimediálním zařízením, rekordní letošní diváckou návštěvou a po dvou předcházejících porážkách dnešní výhra asi hodně potěší?

Určitě to dnes bylo důležité. I Venca Skuhravý to dnes před zápasem říkal, že úspěšné mužstvo nemůže třikrát za sebou prohrát. A jsem hodně rád, že se tu sérii podařilo přerušit, už se to na nás zespoda začíná tlačit. Lidé byli určitě zvědaví, ale ono i ty sváteční dny návštěvnosti nahrávají. Je to vždy příjemné hrát před takovou kulisou.

Jak hráči novou kostku vnímají? Je to pro ně podobné zvýšení komfortu, jako z hlediska fanoušků?

Oproti letům, kdy jsme tu hrávali s Karlovými Vary extraligu, tak dnes vypadá zimák úplně jinak. Je to jedině dobře. Kostka je víc pro fanoušky, kteří chtějí vidět opakované záběry. Pro hráče je to spíš takové zpestření. Pro nás je více důležité, že se změnily mantinely a také současná plexiskla jsou velký rozdíl.

"Šumperský brankář chytal skvěle, smekám před ním. Myslím, že podal lepší výkon než já."

Po výborně odehraném utkání s Jihlavou přišel trojzápas, kdy jsme především vzadu hodně polevili v koncentraci a inkasovali v nich 18 branek. Před dnešním duelem bylo deklarováno návrat k poctivé hře dozadu. Na kolik se to z pohledu gólmana povedlo?

Dnes jsme bránili výborně a byli jsme podle mě celý zápas lepší. Na druhou stranu šumperský brankář chytal skvěle, smekám před ním. Myslím, že podal lepší výkon než já. Ale my měli na druhou stranu víc šancí a byli jsme úspěšnější při zakončení. Tak to prostě někdy je, i když on si těch šest gólů asi nezasloužil.

Ale  především v první třetině a pak po soupeřově snížení na 2:1 jsi se v brance musel ohánět docela dost?

To jo, ale pak už jsme zápas celkem kontrolovali. Nám se naštěstí daří góly dávat celou sezónu. Ale bohužel pak v té euforii občas inkasujeme víc gólů, než by bylo zdrávo. Je to takový náš styl, na kterém musíme zapracovat, aby se nám to pak v play off, potažmo v další části soutěže nevymstilo.

Šumperk minimálně dvě třetiny cítil šanci na úspěch a hrál také dost tvrdě. Bylo celkem přes dvacet vyloučení, řada z nich za hrubost. Jak se chytá gólmanovi, když se téměř neustále hraje v jiném počtu hráčů na ledě?

Oni na to docela sázeli. Bylo vidět, že se jim při hře 4/4 daří, měli na to šikovné bruslaře. Takže se snažili dostávat do těchto herních situací. A jasné je, že čím méně hráčů na ledě, tím více šancí. Do poslední třetiny, kdy nám pomohl čtvrtý a pátý gól, to bylo ještě hodně otevřené.

"Do poslední třetiny, kdy nám pomohl čtvrtý a pátý gól, to bylo ještě hodně otevřené."

Jsme v období mezi svátky, jak vypadá životospráva hokejisty o vánocích vzhledem k porci mezisvátečních utkání?

Štědrý den jsem si samozřejmě s rodinou užil, tam se nijak nešetřím. Ale druhý den se to už musí vrátit do zajetých kolejí. Jsem na to zvyklý ještě z Varů, kdy jsme byli dvakrát na Spengler Cupu, kam jsme odjížděli pětadvacátého ráno. A i jinak se extraliga hraje 26., 28. a 30.12. Takže se to chce trochu krotit.

Poslední zápas si musel vynechat díky autonehodě. Je už tedy vše v pořádku?

Naštěstí to nebylo tak horké, jak se všude psalo. Trošku se to zbytečně nafouklo. Sice nebudu říkat, že jsme auto jen trochu škrábli, ta nehoda byla samozřejmě vetší, ale zaplať pánbůh za dobré a bezpečné auto. A také že proti nám nic nejelo, dobře to dopadlo. Já měl akorát spálené čelo o airbag, bouli na hlavě a celkově jsem byl takový pobouchaný, že jsem jel raději na vyšetření. Vencovi se samozřejmě s jeho muskulaturou nic nestalo, takže ten mohl pokračovat dál. Teď je ale důležité, že už opět můžeme pomoci Kladnu.

Spoluhráči ti aspoň během zápasu v Ústí vyvěsili vedle sebe na střídačku malý dresík, co jsi na to říkal?

Když to řeknu trochu ošklivě, tak mě to spíš připadalo, jako kdyby to bylo na funus (smích). Ale samozřejmě je to super, že na mě takto mysleli. Ale jak jsem říkal, nebylo to až tak dramatické, do té nemocnice jsem nejel ani záchrankou. Jen je škoda, že to tam kluci neuhráli, byl to důležitý zápas. Mohli jsme mít o tři body víc, ale tak to holt je.

Ve středu míříte do Přerova, který dnes přetlačil Budějovice. Co tam bude čekat nás?

S Přerovem jsme letos zatím oba zápasy vyhráli. Já tam mám velkého kamaráda Kubu Grofa, který s námi hrál dlouho ve Varech a zápasy s Přerovem mi přišly vždy hodně vyrovnané. Když ohledně našeho posledního utkání v Přerově řeknu, že byli lepší, tak budu podle mě říkat pravdu. Ale odehráli jsme tam dobrý zápas. Bude tam skvělá kulisa a já se moc těším. Možná to bude jeden z nejlepších zápasů základní části.