Hokejové hvězdy, špičkoví trenéři, přátelská atmosféra a komplexní tréninkové jednotky. Takové jsou letní kempy hokejové mládeže na Kladně. „Letos pořádáme už osmý ročník. Pokaždé je o kemp velký zájem, ale kapacita je omezená, máme 72 míst,“ upozorňuje tiskový mluvčí Rytířů Kladno Lukáš Jůdl. „Cena je 12 840 Kč na osobu a zahrnuje ubytování s plnou penzí, pronájem ledu i dalších míst, které jsou využívány k tréninku,“ dodal.

Kemp má za cíl rozvíjet důležité dovednosti hráčů. „Budeme se zaměřovat na střelbu, vedení kotouče či reakce po odražené střele. Chtěli bychom, aby si to znovu všichni užili a byla to pro kluky zejména zábava. Někteří už se znají z předchozích kempů, ale jistě se budou moci seznámit s některými novými účastníky,“ říká generální manažer kladenské hokejové mládeže Jan Kregl.

Jak to vlastně probíhá? „Začínáme úvodním seznamovacím tréninkem. Po prvních dvou dnech se snažíme rozlišit úroveň jednotlivých účastníků, abychom je mohli rozdělit do skupin dle jejich dovedností. To je důležité k tomu, aby všechny tréninky byly maximálně efektivní. Každý den nás čekají dva tréninky na ledě a dva tréninky mimo led,“ připomíná Kregl.

Vedle letní dřiny a drilu čeká nadějné hokejisty také zábava. „Opět nebude chybět zábavný večer, který není určen jen dětem, ale i jejich rodičům. Závěr týdne je věnován soutěžím mezi jednotlivými hráči o diplomy a dárky,“ pokračuje Kregl s tím, že se hráči během možného parného léta i osmělí. „Kemp bude probíhat i v aquaparku a na trampolínách nedaleko zimního stadionu,“ doplnil.

Na jednotlivých trénincích se v rolích trenérů a lektorů představí i hráči zámořské NHL. „V minulosti se kempu účastnil Jaromír Jágr, ale třeba také Radko Gudas, Marek Židlický, Michael Frolík či Tomáš Plekanec,“ vzpomínal Lukáš Jůdl. „Nikdy předem nemůžeme říci, kdo se na kempu z těchto hvězd představí letos, mohu však slíbit, že někdo určitě,“ doplnil.

Potřebné vybavení pro týdenní kemp: kompletní výstroj (dres obdrží účastníci na místě), jedna hůl navíc pro stickhandlingový trénink mimo led, sportovní oblečení, obuv na trénování v tělocvičně i venku, plavky, osobní a hygienické potřeby. Karta pojištěnce + jednu kopii karty s sebou!

Na kemp se můžete přihlásit prostřednictvím této webové stránky - skola.rytirikladno.cz/cz/kempy, kde máte možnost vidět i počet volných míst.