Bylo na ledě hodně znát, že většina spoluhráčů už má nějaké přípravné zápasy za sebou?
To zase ne, trénovali jsme všichni. Ale je vidět rozdíl v zápasovém tempu. I když se s kondičním trenérem snažíme jak chceme, tak u nás, co jsme dnes hráli poprvé, to se na tréninku nenasimuluje. Třeba přesné vystřídání, to nám chybělo.

Trenéři Tě postavili hned s Jágrem a Stachem do první lajny, mohlo by to takto fungovat i nadále?
Hráli jsme s Ádou takto poprvé, takže to uvidíme, jak to bude dál. Zatím je na nějaké závěry asi brzo.

Ve druhé části jsme ve hře často propadali, nebylo těch chyb přeci jen moc?
To jsme si pak po druhé třetině řekli v kabině, že jsme se po inkasovaném gólu na 1:2 trochu zbláznili a každý z těch pěti hráčů na ledě to chtěl vyrovnat. Všichni pak lítali do útoku a nikdo nebyl vzadu. Oni z toho pak měli snadné brejky. Cigi to dlouho držel a spoustu toho ještě vychytal.

"Slíbil jsem, že tu zůstanu a také jsem to splnil."

Trenéři avizovali, že se budeme prezentovat rychlou a tvrdou hrou, ale pak je potřeba se podobných chyb asi vyvarovat?
U tohoto stylu je nejdůležitější, že tam nesmí nikdo zaspat. Jakmile se to stane, tak nám můžou jezdit klidně i ve čtyřech na jednoho. Chce to vydržet ve své pozici, počkat a zbrkle tam neproletět.

V polovině zápasu jsi měl na holi vyrovnání na 2:2, ale i když už měli fanoušci pomalu ruce nad hlavou, puk v bráně nakonec neskončil?
Naznačil jsem kličku do forhendu, gólman tam šel, takže pak jsem si puk stáhnul na druhou stranu. Ale nakonec mi to z hole sjelo vedle brány. Buďme rádi, že je to jen příprava. I pro ty, co odehráli všechny tři zápasy to zatím není moc.

Po skončení sezóny se objevily i spekulace, že tu pokračovat nebudeš. Jak těžké nebo naopak lehké bylo jednání o nové smlouvě?
To bylo celkem jednoduché, měl jsem tu podepsanou opci a tím to bylo dané. I během oslav po loňském postupu se mě tu na to pár fanoušků před zimákem po návratu z Budějovic ptalo. Sliboval jsem jim to a také jsem jim to splnil.