„Kobův příchod jsem velmi přivítal. Přestože je to mladý hráč, jde o kvalitního hokejistu, který nám pomůže zvýšit konkurenci v týmu. Jeho největší přednosti jsou pohyb, důraz, bojovnost a věřím, že i střelba,“ prohlásil hlavní trenér Rytířů Zdeněk Vojta, jenž Jasse v minulosti koučoval u týmu ASK Ogre v Lotyšsku.

„Zdeněk Vojta byl můj první trenér, pod kterým jsem nastoupil mezi dospělými. Tehdy mi bylo sedmnáct a on mi dal šanci,“ zavzpomínal po podpisu kontraktu Koba Jass. Nová kladenská posila, která naposledy hrála za Žilinu, má za sebou několik tréninků a postupně se seznamuje s prostředím a mužstvem. „Je tu dobrý tým i spoluhráči, kteří mi pomáhají, abych se zde cítil příjemně. Tréninky jsou ve větším tempu než na Slovensku. Jsem spokojený,“ prohlásil Jass s tím, že je připravený hrát agresivní styl hokeje a nebojí se jít do těla.

Úlohu rváče ale odmítá, i když jeho bitka na loňském mistrovství světa se Švédem Karlssonem je na serveru YouTube hodně populární. Do ruční výměny názorů se totiž Jass pustil ihned po návratu na led z trestné lavice. „Stalo se to pod vlivem okolností, které tomu předcházely. Dal jsem Švédovi čistý bodyček, jenže on mě poté udeřil zezadu a navíc mi vyhrožoval. Na trestnou lavici jsme šli nakonec oba, i když jsem nevěděl proč. Neměl ke mně žádný respekt, tak já ho neměl ani k němu. Zeptal jsem se, jestli si to spolu pak rozdáme a on souhlasil,“ přiblížil pikantní situaci.

I když se Jass v kabině s nikým kromě trenéra dosud neznal osobně, přiznal, že o kladenských hvězdách ví své. „Samozřejmě dobře znám hráče NHL, kteří tu donedávna hráli, a hokejovou legendu Pavla Pateru.“

Koba Jass přidal i jednu zajímavou vzpomínku, byť dost mlhavou. „Když jsem byl hodně malý, hrál jsem v Česku vánoční turnaj. Moc si to už nepamatuji, ale vybavuji si, že jsme asi navštívili Kladno a já tu na zimáku viděl velkou fotku Jaromíra Jágra,“ pousmál se hráč se zkušenostmi z lotyšské, běloruské, kazašské a slovenské soutěže. Extraligová premiéra by ho neměla minout za několik dní v důležitém souboji s Piráty.