Ukázalo se, že umístění v základní části nebylo náhodné. Ve finále se totiž utkají dva nejlepší týmy základní části – první Mladá Boleslav a druhé Kladno. „Pocity z postupu do finále jsou stále neskutečné. Kdyby nám před začátkem soutěže někdo řekl, že se dostaneme až do finále, nevěřili bychom tomu,“ přiznal Martin Tejček, draftovaný hráč Kladna.

Play off bylo pro kladenské duo náročné, teď už ale zbývá poslední krok v cestě za titulem. „Osobně dávám přípravě na každý zápas maximum. Trénuji minimálně čtyři hodiny denně a do přípravy vkládám hlavně tréninky oslabení a přesilovek, protože si myslím, že o tom celém to bude,“ říká Tejky. „Já trénuji tak 2 až 3 hodiny denně a moje příprava na Boleslav probíhá standardně jako na všechny ostatní týmy. Čeká nás nejlepší tým ligy a Boleslav je asi mírným favoritem,“ přiznává Jaroslav Řehoř.

Oba Rytíři však věří, že se nakonec budou z titulu radovat. „My se nevzdáme, naopak. Finále budou rozhodovat maličkosti a také to štěstí. Věřím, že se nakonec přikloní na naši stranu,“ doplňuje Jarin. „Bude to nejtěžší zkouška v EHL,“ dodává Tejky. Vedle historicky prvního titulu v Esport hokejové lize se hraje také o 150 tisíc korun.

Play off Esport hokejové ligy se hraje na tři vítězná utkání formou „Davis Cupu“. Tým, který získá jako první tři výhry, vyhrává sérii. V případě, že bude stav po prvních třech zápasech 3:0 nebo 0:3, se zbylé dva zápasy nedohrávají. Kromě třetího utkání série, které hrají všichni čtyři gameři najednou, se hrají všechny zápasy gamer vs gamer.

Rozpis finále, které se bude hrát 8. května:

15:30 Jindřich "Jifi23" Fencl - Martin "Tejky" Tejček
16:00 Radek "Kumbik" Kumbera - Jaroslav "Jarin" Řehoř
16:30 Jindřich "Jifi23" Fencl, Radek "Kumbik" Kumbera - Jaroslav "Jarin" Řehoř, Martin "Tejky" Tejček
17:00 Jindřich "Jifi23" Fencl - Jaroslav "Jarin" Řehoř
17:30 Radek "Kumbik" Kumbera - Martin "Tejky" Tejček