38. kolo WSM ligy - 10. 1. 2018 ČEZ stadion, Kladno

České Budějovice
2

Rytíři Kladno: Kopřiva – Kehar, Repe, Štich, Zelingr, P. Hořava, Matula, Veber – Zikmund, Kaut, Redlich – Vildumetz, Machač, M. Hořava – Tůma, Svedlund, Kloz – Pekr, Přikryl, Kubík. Trenéři: Hořava, Patera.
ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Kutlák, Kučný, Fillman, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Kachyňa – Květoň, Galamboš, Nedorost – Bárta, Vampola, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – Dostálek, Vlček, Novák. Trenéři: Jelínek, Rob, Kotalík.

Branky a nahrávky: 18. Machač (Pekr) – 7. Dostálek (Novák, Vlček), 57. Čermák (Galamboš, Dostálek). Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:26. Rozhodčí: Kašík, Veselý – Štofa, Špringl. Diváci: 3058.

Kladno předvádělo hned od úvodu, že chce i proti silnému soupeři útočit a že se nebude držet pozadu. Hosté ale měli hodně štěstí, a tak ani Zikmundova šance neskončila v brance, ale jen na horní tyči. Naopak Motor poprvé zahrozil a hned se radoval z vedení zásluhou Vlastimila Dostálka – 🚨 0:1. Kladenští pak dlouho obléhali obrannou zeď Českých Budějovic a nakonec se dvě minuty před koncem dočkali srovnání. Patrik Machač obkroužil bránu a couvající Gába si srazil kotouč do sítě – 🚨 1:1.

Ve druhé části byl k vidění hlavně hodně urputný hokej, změny ve skóre se však diváci nedočkali. V závěrečných minutách mohli Rytíři těžit ze svého velikého tlaku, jenže Gába v brance Českých Budějovic obstál a udržel nerozhodný stav.

V závěrečném dějství se obraz hry příliš nezměnil. Nadále se hrálo hodně bojovně, hosté se ale nakonec dočkali branky. V přesilové hře se dobře zorientoval ve zmatku na brankovišti Miloslav Čermák, který dorážel do odkryté klece – 🚨 1:2. Necelé dvě minuty před koncem pak Kladno ještě odvolalo gólmana a zkusilo přesilovku šesti proti čtyřem, vyrovnání se ovšem nedočkalo.

Trenéři po zápase 🗣

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): Zápas se mi velmi líbil. Líbil se mi i zápas v Českých Budějovicích, který jsme také prohráli. Dnes to bylo vyrovnané, ale České Budějovice mají zkušenější tým, a proto o jeden gól vyhráli. Musím říct, že takovýchto zápasů bychom potřebovali co nejvíce.

Luboš Rob (ČEZ Motor České Budějovice): Samozřejmě jsme očekávali velmi těžký zápas a Kladno i v dnešním zápase potvrdilo velice dobrou výkonnost. Kladno má mladý tým, který ví, co má hrát. Výsledky, které má, to jen potvrzují. V první třetině jsme měli dobrý začátek, ale trochu nás srazila oslabení - třikrát jsme byli vyloučení. Průběh třetiny byl takový, že jsme se malinko dostali z tempa hry. Ve druhé třetině Kladno určitě přidalo, v určitých momentech nás zatlačilo, když jsme ustoupili s obranou. Přežili jsme to ale bez větší úhony a šlo se do rozhodující třetiny. Ta byla vyrovnaná, Kladno mělo šance a i my jsme měli šance. Nakonec to rozhodla jedna přesilovka, která nebyla úplně šťastně sehraná. Bylo ale vidět, že když jde puk do brány a jsou tam dorážky, tak z toho góly padají. Chtěl bych obě mužstva pochválit za výkon.