Po zápase proti Českým Budějovicím, ve kterém Kladno prohrálo 0:3, potřebovali Rytíři zlepšit svoji produktivitu a vrátit se zpět do vítězné nálady. A to se jim nakonec podařilo. I když zápas proti Prostějovu se na začátku nevyvíjel pro domácí dobře. Kladeňáci totiž inkasovali hned ve druhé minutě, a přestože Daniel Kružík srovnal, Jestřábi si vzali vedení ještě v prvním dějství zpět. Ve druhé třetině se ale prosadil Ladislav Zikmund a ve třetí přidal trefu Jakub Strnad, zatímco hosté už se neprosadili. Kladno si tak připsalo důležitou výhru 3:2 a v tabulce je na pátém místě. Na vedoucí duo ale ztrácí jen jediný bodík!

Do pozice nejproduktivnějšího Rytíře se po posledním kole vyhoupl zkušený útočník Petr Vampola (4+6), kterého doplňují Jakub Strnad (5+4) a Adam Kubík (6+2). Právě tato trojice je pak velmi vysoko i v hodnocení plus/minus za účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách. Strnad má +6 bodů a Vampola s Kubíkem +5. Velmi vysoko se v tomto hodnocení však vyhoupl rovněž obránce Josef Zajíc (2+1), který vychází z tohoto srovnání rovněž s +5 body! Nejhorší statistiku z kladenských hráčů si v tomto ohledu odnáší univerzál Linus Svedlund, u jehož jména svítí -4.

Trhači zažili katastrofální začátek sezony

Kadaň zatím zažívá doslova tragickou sezonu Chance ligy. V tabulce je úplně poslední s jediným bodem a hrozivým celkovým skóre 16:54 a už stihla i vyměnit trenéra. Severočeši totiž po sedmi odehraných zápasech odvolali z funkce Radka Kampfa. Tým momentálně vede trenér juniorky Miroslav Novák, nástupce zatím není známý. Kadaňští v této sezoně vybojovali jediný bod proti Benátkám nad Jizerou. V posledních třech utkáních pak prohráli 0:5 s Přerovem, 1:4 s Českými Budějovicemi a 2:9 s Prostějovem.

V dresu Trhačů zatím podává dobré výkony Jaroslav Kůs (1+7), který táhne mužstvo spolu s Lukášem Klímou (5+2). Za zmínku stojí také výkony Františka Wágnera (1+4) s Lukášem Říhou (0+5). Kadaň nasadila zatím do pěti zápasů brankáře Petra Hamalčíka (83,33 %) a ve čtyřech utkáních dostal důvěru Ondřej Kuchař (87,83 %). Trhači jsou v lize nejméně skórujícím týmem a zároveň týmem, který inkasuje nejvíce branek. Ke druhému zmíněnému přispívá také hra v oslabení. Jen v 69,57 % případů Kadaň neinkasuje v početní nevýhodě.

Utkání 10. kola Chance ligy SK Trhači Kadaň - Rytíři Kladno se odehraje ve středu 3. října od 18:00 na kadaňském zimním stadionu. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV.

STATISTIKY
SK Trhači Kadaň Rytíři Kladno