„Dostali jsme nabídku od Brendanova agenta. Zjišťovali jsem si na něho reference z loňské sezony, s čímž nám pomohl André Lakos, který ho zná. Měl by plnit hlavně roli střelce. To se nám bude určitě hodit. Co jsem viděl několik zápasů EBEL ligy, tak tam se prosazoval. Bylo vidět, že to v sobě má a že umí dát gól,“ přiblížil Čermák angažování sedmadvacetiletého rodáka z Winnipegu, který by se měl k týmu připojit 22. července, kdy odstartuje příprava na ledě.

Brendan O’Donnell prošel v roce 2010 draftem, kde si jej v šestém kole jako celkově 156. hráče vybrali zástupci týmu Tampa Bay Lightning. Během vynikajícího ročníku v nižší soutěži ECHL (41+39 v 69 zápasech) si vyzkoušel na šest utkání farmářskou AHL, v níž se ovšem nedokázal bodově prosadit. V sezoně 2017/2018 pak odehrál 25 zápasů v KHL za čínský Kunlun, v jehož dresu zapsal dvě asistence. Většinu loňského ročníku odehrál za rakouský Dornbirner EC a v EBEL skutečně zazářil! Během 43 zápasů zaznamenal 53 bodů (33+20)! Tento bodový příspěvek ho vynesl na 12. místo v bodování celé soutěže a mezi střelci pak O’Donnell skončil dokonce čtvrtý! Většina lépe postavených hráčů přitom odehrála daleko víc zápasů.

Odchovanci se po návratu z Finska poperou o místo v týmu

Suchou přípravu s Rytíři absolvovala také dvojice kladenských odchovanců, která v minulé sezoně vyzkoušela finský hokej. Konkrétně se jedná o obránce Jakuba Müllera a útočníka Adama Kalaje. Oba hráči budou s týmem pokračovat i v další předsezonní fázi, kdy se půjde na led, a prostor dostanou i v přípravných zápasech. „Určitě všechny kluky vyzkoušíme v zápasech, kterých nás čeká dost. Na začátku přípravy dostanou šanci zejména mladí hráči,“ objasnil Čermák plány pro přípravu a zároveň prozradil, kdy by mělo dojít k prvnímu zúžení kádru: „Jsme domluvení s Ústím, kam by měli někteří hráči odejít, na 10. srpnu. Do tohoto data bychom chtěli mít rozhodnuto, kdo tu na začátek sezony bude a kdo půjde do Ústí. Samozřejmě se to ale může měnit i v průběhu sezony.“

Jakub Müller strávil uplynulou sezonu v juniorském mužstvu SaiPa a během 31 zápasů si připsal 11 asistencí. K tomu přidal 68 trestných minut a ve statistice plus/mínus skončil na -6 bodech. „Kuba je výborně fyzicky připravený, je to dobrý bruslař a navíc je to pravák. Znám ho z dorostu, takže vím, co od něho můžu čekat. Nyní byl rok ve Finsku a i odtamtud na něho máme dobré reference,“ vyjádřil se k mladému bekovi kladenský sportovní manažer.

Adam Kalaj odehrál na severu Evropy dvě poslední sezony a v juniorském týmu TUTO se rozhodně neztratil. Loni kvůli zranění odehrál pouze 23 zápasů, v nich ale stihl posbírat rovnou 25 bodů za 9 branek a 16 asistencí. V obou ročnících si navíc vyzkoušel i dospělý hokej ve druhé nejvyšší finské lize. Na svém kontě má i několik startů za mládežnické reprezentace. „Adama jsem trénoval asi tři roky v dorostu, takže ho dobře znám. Je výborně individuálně schopný, teď jde o to, aby to dokázal prodat i v zápasech,“ prozradil na Kalajovo konto Čermák.

Aktuální soupiska Rytířů:

Brankář: Adam Brízgala, Lukáš Cikánek

Obránci: Martin Kehar, André Lakos, Ladislav Romančík, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr

Útočníci: Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Jaromír Jágr*, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Patrik Machač, Antonín Melka, Brendan O'Donnell, Tomáš Redlich, David Stach, Jakub Strnad, Ladislav Zikmund

*Jaromír Jágr ve svém klubu podepsal hráčský kontrakt, pokračování kariéry ale ještě nepotvrdil.