47. kolo Chance ligy – 16. 1. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Poruba
2

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Lakos, Veber, Hořava, Říha, Kehar – Svedlund, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – O. Bláha, Vildumetz, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Ovčačík, Slavík, Urbanec, Padrnos, Pastor, Černý, Mamajev – Káňa, Kanko, Dufek – Illéš, Zdeněk, Guman – Ollender, Toman, Baláž – Václavek, Vymazal, Ďurač. Trenéři: Holaň, Pavlačka, Bolek.

Branky a nahrávky: 9. Zikmund (Vampola, Říha), 20. Říha (Jelínek, Nash), 48. Kaut (Kružík) – 46. Guman (Vymazal, Illéš), 54. Ovčačík.Třetiny: 2:0, 0:0, 1:2. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:26. Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Votrubec, Ševic. Diváci: 1655. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Tomáš Kaut – Ctirad Ovčačík.

Ve vlastní přesilovce Kladno nic nebezpečného nepředvedlo, v oslabení už ale mělo šanci, která volala po gólu. Ladislav Zikmund spolu s Jiřím Říhou přečíslil obranu soupeře a kladenský bek z nápřahu napálil horní tyč. Patrik Machač pak ale před sebou měl bránícího hráče a nedokázal dorazit do odkryté klece. Poruba pak ale byla neukázněná a byla z toho dvouminutová kladenská výhoda pěti proti třem. Rytíři vyzkoušeli nestandardní řešení a nastoupili se čtyřmi beky! André Lakos clonil před bránou a Linus Svedlund s jediným čistokrevným forvardem Petrem Vampolou zásobovali puky Jiřího Říhu a Brendona Nashe. Šancí Kladna z toho bylo několik, prosadila se ale až druhá formace! Vampola vrátil vyražený puk do mezikruží a Ladislav Zikmund přidal svoji dvacátou trefu v sezoně – 🚨 1:0. Na konci třetiny mohl v úniku navýšit Tomáš Redlich, jeho ostrý puk však trefil jen tyč. To ale domácí nakonec mrzet nemuselo! V poslední minutě se dostal za obranu Jiří Říha a bekhendem rozvlnil síť – 🚨 2:0.

Hosté ve druhé části museli přidat směrem vpřed a častěji pobývali před brankou Lukáše Cikánka. V jednu chvíli byl před brankovištěm sám Jozef Baláž, na kladenského gólmana ale nevyzrál. Rytíři vzápětí opět přečíslili porubskou obranu, jenže finální přihrávka Petra Vampoly nenašla svého adresáta. Ani žádný další z pokusů obou mužstev brankou neskončil, a tak si Kladno i do závěrečné části přeneslo dvougólový náskok.

V poslední třetině se obraz hry oproti prostřednímu dějství příliš nezměnil. Jediné, co bylo jinak, bylo to, že se hosté dostali do přečíslení a dokázali se prosadit. Michal Vymazal pěkně našel Tomáše Gumana a ten už skóroval – 🚨 2:1. Za chvíli si ale Vymazal připsal také nepříliš podařený moment. Z vlastního rohu přihrál na kruh Tomáši Kautovi a kladenská šestnáctka přesně po 90 vteřinách opět navýšila vedení – 🚨 3:1. V závěru ale zápas přece jen dostal nový náboj. Ostravané hráli hodně důrazně do brankoviště a ve chvíli, kdy ležel Cikánek na zemi, dostal puk do sítě Ctirad Ovčačík – 🚨 3:2. Kladeňáci ale bruslili a dobrým pohybem soupeře nutili k faulům. Závěr třetiny tak hráli v početní výhodě a soupeře do šancí nepouštěli. Poruba zkoušela alespoň přitvrdit, to však nebylo správným receptem na Rytíře. A k vyrovnávací brance nevedl ani risk bez gólmana. Kladeňáci tak svůj těsný náskok uhájili.

Trenéři po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Povedl se nám vstup do zápasu, hráli jsme docela slušně a dali jsme dva góly. Věděli jsme, že soupeř má rychlý přechod do protiútoku  a že má velmi dobrá přečíslení. Ve druhé třetině už jsme si to tolik nepohlídali a hosté začali mít šance. Utkání se vyrovnalo, my nedokázali dát třetí gól, abychom odskočili na větší rozdíl. Po snížení byla veliká klika, že jsme hned další střídání dali gól na 3:1. Pak jsme udělali pár chyb, a soupeř měl šance... Zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli. V závěru bylo dobře, že jsme měli dvě přesilovky a nepustili hosty do delší powerplay.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba): Nám se nepovedl start do zápasu. Hned v prvním střídání jsme šli do oslabení a nebyla ještě ani půlka třetiny a šli jsme do tří. Tím jsme dali domácím velkou šanci dostat se do tlaku, což potvrdili v první třetině dvěma góly. Ve druhé třetině už hra z naší strany vypadala o hodně lépe. Chtěli jsme dát gól, ale bohužel se nám nepodařilo to tam protlačit. Ve třetí třetině se nám díky píli, snaze a bojovnosti podařilo dát kontaktní gól, ale vzápětí jsme udělali hrubou individuální chybu vzadu a Kladno nám zase o gól odskočilo. Závěrečný tlak, který jsme mohli mít, jsme si zkazili zbytečným vyloučením. Proto dnes neodvážíme ani bod.