46. kolo Chance ligy – 14. 1. 2019 hala Polárka, Frýdek-Místek

Frýdek-Místek

HC Frýdek-Místek: Daneček – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, Kovář, Adámek, Stránský – Martynek, Novotný, Mikulík – Christov, Motloch, Kofroň – Kaukič, Klimša, Rudovský – Kalus, Kuťák, Flok. Trenéři: Wojnar, Daňo.
Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Veber, Lakos, Kehar, Říha, Hořava – Svedlund, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – O. Bláha, Vildumetz, M. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 15. Klimša (Martynek, Bartko), 25. Christov (Kalus, Motloch), 36. Christov (Kofroň, Mikulík), 39. Bartko (Novotný, Adámek), 50. Christov (Motloch, Kofroň) – 30. Svedlund. Třetiny: 1:0, 3:1, 1:0. Vyloučení: 9:11 + Mikulík (FRM) a Vampola 10 min. a Machač (oba KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. Střely na branku: 46:24. Rozhodčí: Šutara, Obadal – Štofa, Beneš. Diváci: 1646.

Domácí chtěli vstoupit do zápasu určitě aktivněji než soupeř, jejich snažení jim ale překazilo brzké vyloučení. Rytíři při přesilové hře dostali jistotu na svoje hole a vytvořili si i několik šancí. Ladislav Zikmund ale netrefil puk v přečíslení a Brendon Nash nadvakrát trefil jen brankáře Lukáše Danečka. Jako první se tak radovali Frýdeckomístečtí, to však netrvalo dlouho. Puk zasáhl z nenápadné akce horní tyč a Štěpán Novotný jej sklepl do klece jednoznačně vysokou holí. Sudí proto pochopitelně nemohl branku uznat. Když pak rysové ubránili oslabení, sami dostali druhou výhodu a udeřili. Lukáš Klimša dostal puk za brankovou čáru, vytočil se před brankoviště a zasunul kotouč mezi Brízgalovy betony – 🚨 1:0. Přestože hra se první brankou hodně otevřela a zejména domácí byli hodně při chuti, skóre už se do sirény neměnilo. Ladislav Zikmund z dobré pozice trefil jen Danečka a Jan Rudovský z protiútoku nastřelil tyč.

Druhá část pro Rytíře nezačala dobře. Kladno dvakrát faulovalo a namísto snahy po smazaní rozdílu se muselo bránit. První nevýhodu ještě hosté přestáli, při druhé už ale podruhé inkasovali. Frýdek-Místek předvedl krásnou kombinaci přes celé pásmo a Vít Christov zakončoval do prázdné brány – 🚨 2:0. Kladeňáci navíc chybovali v rozehrávce při vlastní přesilovce a mohlo to být už o tři branky. Milan Mikulík byl sám před brankovištěm, položil si Adama Brízgalu a zasáhl tyč. Veliký závar hostí brankou ještě neskončil, ještě před půlkou utkání se ale Kladno radovalo! Linus Svedlund zachytil rozehrávku, dostal se do úniku a střelou k tyči překonal domácího gólmana – 🚨 2:1. Jenže Rytíři měli i nadále veliké problémy s přesilovkami soupeře. Z další výhody rysů vznikl obrovský závar před Brízgalou a Vít Christov pálil do prázdné brány, před kterou stál už jen André Lakos – 🚨 3:1. Necelé dvě minuty před koncem se navíc dostal k dorážce Jan Bartko a využil už čtvrtou početní výhodu svého mužstva – 🚨 4:1.

V závěrečném dějství už muselo Kladno vystupňovat svůj tlak a skutečně na začátku třetiny trávilo v útočném pásmu více času než doposud. Nadále ale platilo, že domácí měli lepší pohyb, z čehož pramenila dobrá defenzivní hra a možnost protiútoků. Jedno takovéto přečíslení zlikvidoval dobrým pádem na led Václav Veber, který tak zlikvidoval šanci Rostislava Martynka. A z rychlého útoku nakonec Frýdeckomístečtí přidali pátou přesnou trefu. Tečovaná rána prošla za záda Adama Brízgaly a Vít Christov už měl snadnou práci završit hattrick – 🚨 5:1. Emoce pak vygradovaly šarvátkou zkušených borců. Petr Vampola se do sebe pustil s Milanem Mikulíkem a poslal svého soka k ledu. Patrik Machač následně vyfasoval za svůj zákrok trest do konce utkání a Kladeňáci se museli až do téměř úplného konce bránit. Během tohoto oslabení se ještě zaskvěl výborným zákrokem Adam Brízgala. V poslední minutě ještě byla k vidění jedna strkanice, k vážnější potyčce už ale nedošlo.

Trenéři po zápase 🗣

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Musím kluky pochválit, protože to byl kromě prvních pěti minut velmi dobrý výkon, asi nejlepší doma. Výhra s Kladnem se samozřejmě počítá. Doufám, že na to navážeme v Havířově. Dneska jsme od prvního do posledního hráče hráli výborně. Blokovali jsme střely, odehráli jsme skvěle oslabení a dali jsme čtyři góly z pěti přesilovek. Kéž by nám to vydrželo co nejdéle.

David Čermák (Rytíři Kladno): Zápas se nám vůbec nevydařil. Už od první třetiny jsme neměli pohyb a dělali jsme zbytečné fauly. Hráli jsme špatně i oslabení, která se nám doteď dařila. Soupeř využil přesilovky a zaslouženě vyhrál.

Zdroj/ Trenéři po zápase: hcf-m.cz

Zápas v číslech 📊