„Dva dny po zápase proti Českým Budějovicím jsme klukům nechali volno. Tři dny jsme potom trénovali hlavně kondici a v posledních dnech už jsme se zaměřili na přípravu na zápas,“ prozradil trenér David Čermák, co během zápasové pauzy naordinoval svým svěřencům. Tým už ale nyní musí být v plné koncentraci a připravený na utkání. „Prostějov je tým, který má zkušené hráče, kteří chtějí hrát hokej. Možná i proto se nám proti nim docela dařilo. I v utkání v Prostějově jsme hráli velice dobře a po dvou třetinách jsme vedli 2:0, pak jsme ale soupeře nechali převzít iniciativu a vyhráli jsme v prodloužení. Bude hlavně záležet na našem přístupu,“ vrátil se Čermák k předchozím zápasům proti Jestřábům.

Pro Kladno se bude jednat o další důležitý zápas v závěru základní části. Jak totiž trenérské trio prozradilo na setkání s fanoušky, kvůli výhodě domácího prostředí v play off by Rytíři chtěli skončit do druhého místa. A právě tuto příčku mají momentálně na dohled. Vsetín, který byl ještě nedávno téměř nezastavitelný, aktuálně prohrál třikrát v řadě a před Kladnem má už jen jednobodový náskok! Kladeňáci pak mají v zádech České Budějovice, které jsou momentálně vzdálené dva body. Právě Motor dokázali Rytíři v posledním kole porazit. Na ČEZ stadionu se připomínalo výročí 60 let od zisku prvního titulu, před zápasem byli na ledě přítomní bývalí hráči, kteří tohoto úspěchu dosáhli, a současní kladenští hokejisté je pak poctili i podařeným výkonem na ledě! Přestože bylo Kladno lepší, ztrácelo o dvě branky, předvedlo ale veliký obrat a zvítězilo 4:2.

Přestávka v programu Chance ligy byla způsobena zejména pořádáním reprezentačních akcí, které v tomto týdnu proběhly. A nebyly bez kladenské účasti! Šimon Jelínek odcestoval s týmem do devatenácti let do Finska a Rytířům dělal v nároďáku skvělé jméno! Kladenský junior se gólově prosadil hned v prvním zápase proti Finsku a druhý zásah přidal po krásné individuální akci proti Švédům. Ve třetím střetnutí proti Švýcarsku pak přidal pro změnu dvě asistence. Po třech odehraných zápasech tak byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem celého Turnaje pěti! V posledním utkání Česka proti Německu přidal Jelínek ještě jednu přesnou přihrávku, a turnaj tak zakončil s bilancí pěti bodů (2+3).

Jestřábi chtějí do play off!

Prostějov je momentálně na sedmé příčce a má stejně (82) bodů jako šestý Havířov i osmé Litoměřice. Od deváté pozice jej tedy dělí pět bodů. Jestřábi tak budou muset ještě co nejvíce bodovat, aby uhájili postupové pozice před dotírajícím Frýdkem-Místkem. A to se Prostějovským v posledních kolech celkem dařilo. Bodovali třikrát v řadě, když v Českých Budějovicích prohráli 2:3 po nájezdech a posléze zvítězili vysoko 7:2 nad Kadaní a 6:2 nad Porubou. Vysoké výsledky dokazují, že Prostějov i v tomto ročníku sází na nebezpečnou ofenzivu – vstřelil už 178 branek a je třetí nejofenzivnější tým.

Vysokou gólovou produktivitu zajišťují Jestřábům znovu hlavně výborné individuality, které se v mužstvu sešly. Lukáš Žálčík (28+19) je druhým nejlepším kanonýrem soutěže po suverénním Luboši Robovi a Tomáš Divíšek (25+33) zase vsetínského útočníka stíhá v bodování. A rozhodně se ještě nejedná o rozhodnutý souboj – Rob je před zkušeným Divíškem jen o tři body. Opomíjet bychom určitě neměli ani výkony Tomáše Nouzy (23+22), který je v ligovém srovnání jedenáctý. Mezi obránci zase vyčnívá Jan Zdráhal (4+24). V brance Prostějovských je jasnou jedničkou Jakub Neužil (91,11 %), který už zasáhl do 42 zápasů.

Vzájemné zápasy v sezoně

9. kolo - 29. 09. 2018 | Kladno - Prostějov 3:2 (branky: Kružík, Zikmund, Strnad - 2x Žálčík)

24. kolo - 17. 11. 2018 | Prostějov - Kladno 2:3pp (branky: Karpov, Dvořáček - Jelínek, Kaut, Zikmund)

39. kolo - 27. 12. 2018 | Kladno - Prostějov 7:3 (branky: 2x Strnad, Machač, Svedlund, Zikmund, Veber, Kaut - Venkrbec, Divíšek, Hanták)