Po senzačním hladkém postupu do baráže přes nástrahy WSM ligy se Kladno stalo černým koněm prolínací soutěže, která byla letos hodně vyrovnaná. Nakonec v ní oslavili návrat do extraligy hokejisté Karlových Varů na úkor Dukly Jihlava. A radost zavládla také v Litvínově. Tradiční severočeský klub udržel příslušnost mezi elitou. Kladno zůstalo krůček od velkého úspěchu.

„Měli jsme trochu horší začátek, asi z přílišného respektu k soupeřům. Pak přišla vítězná pasáž a my se vyšvihli na postupové místo. Konec nám bohužel utekl. Největší pozitivum je, že si někteří mladí hráči vyzkoušeli hru proti extraligovým týmům a obstáli. Zápas od zápasu rostli, a to je pro ně i pro tým skvělé,“ hodnotil baráž majitel klubu Jaromír Jágr. Dlouho se čekalo, zda po zranění on sám zasáhne do hry. Nakonec ale legendární útočník za své Rytíře nenastoupil. „Nejsem Bůh, abych po dvou měsících naskočil do zápasu a rozhodnul ho. Bylo to těžké rozhodnutí, ale nechtěl jsem narušovat sestavu,“ vysvětloval.

Příští sezona bez trenéra Hořavy

Kladno bude o návrat do extraligy usilovat znovu. Klub s obrovskou tradicí čeká už pátý rok v druhé nejvyšší soutěži a s tím se nelze smířit. Do další sezony už jej ovšem nepovede trenér Miloslav Hořava, který se rozhodl v Kladně nepokračovat.

Jaromír Jágr: "Milošovi děkuji za dobře odvedenou práci, která byla vidět."

„Nezbývá, než jít dál bez něho. Chtěl bych Milošovi moc poděkovat za dobře odvedenou práci, která byla hodně vidět. Nyní pracujeme na další sezoně. Musíme vytvořit nové trenérské složení a rozhodovali jsme se, kteří hráči zůstanou. Pokusíme se být v příští sezoně ještě lepší a postoupit do extraligy, uděláme pro to maximum,“ prohlásil Jaromír Jágr a doplnil, že první nové smlouvy a uplatněné opce z letošního kádru zveřejní klub na přelomu měsíce.

Závěrečná děkovačka pro VÁS!

Všechny hokejisty těšila skvělá podpora v hledišti. Na ČEZ stadionu panovala vynikající atmosféra a na vrchol sezony pravidelně chodilo k pěti tisícům diváků, což je téměř naplněná kapacita kladenského stánku. „Fanoušci nás neskutečně hnali dopředu, klobouk dolů před lidmi z Kladna,“ adresoval za všechny spoluhráče poklonu do ochozů obránce Martin Lenďák. I po zlomovém posledním domácím utkání, v němž Rytíři ztratili naději na postup, kotel přichystal Rytířům báječnou děkovačku. A po závěrečném duelu v Litvínově těšila kabinu přízeň skalních fandů znovu.

S poděkováním všem, kteří kladenský hokej podporují, se samozřejmě připojil i majitel klubu. „Už dříve jsem říkal, že jsem na stadionu mezi hráči a fanoušky cítil obrovskou synergii. Doufám, že nám lidé zůstanou věrní a že jich bude chodit na hokej třeba i ještě víc. Za věrnost děkuji také partnerům, bez kterých bychom hokej v Kladně vůbec nemohli dělat. Náš klub není jen A-tým, ale také spousta dětí, kteří o něm sní,“ zdůraznil Jaromír Jágr.

„Jsme vděční za podporu každému jednomu z partnerů, jak těm hlavním, tak těm v uvozovkách menším. Věřím, že ocenili bojovnost hráčů a nadšení fanoušků. Těšíme se na další spolupráci a na pokračování naší společné cesty,“ doplnil Jágra manažer marketingu Jiří Kalla.

Děkujeme fanouškům!

Děkujeme hlavním partnerům!