10. přípravný zápas – 1. 9. 2019 Palaonda, Bolzano

Norimberk

Rytíři Kladno: Brízgala – Austin, Lakos, Nash, Kehar, Zelingr, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Kružík, Melka, O’Donnell – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Thomas Sabo Ice Tigers: Langmann – Festerling, Summers, Mebus, Bender, Schulze, Wirth – Brown, Buck, Fischbuch – Schwartz, Acton, Reimer – Alanov, Bassen, Cangelosi. Trenéři: Kleinendorst, Kofler.

Branky a nahrávky: 17. Strnad (Machač, Brízgala), 37. Austin (Kaut), 42. O’Donnell (Jágr) – 33. Alanov (Mebus, Bender), 38. Schulze (Buck), 47. Brown (Buck), rozh. náj. Reimer. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 23:33. Nejlepší hráči utkání: Jakub Strnad – Jonas Langmann.

Rytíři začali zápas ve vysokém tempu, z úvodního tlaku se ale prosadit nedokázali. Hokejisté Norimberku se naopak dostali do hry díky dvěma přesilovkám a práci měl i kladenský gólman Adam Brízgala. Ten si však poradil i se dvěma zajímavějšími možnostmi Reimera a přestál větší tlak soupeře. Kladeňáci se tak mohli dostat do vedení z přečíslení, to ovšem skončilo jen Kružíkovým zakončením do tyče. Rytíři se tak radovali až v přesilové hře, když si Jakub Strnad vybruslil z pravé strany na střed a přesně mířenou střelou rozvlnil síť – 🚨 1:0.

Kladno ovšem ve druhé části pokračovalo v neukázněné hře a to šlo říct zejména o obránci Brendonu Nashovi, který měl v 28. minutě na krku už čtyři dvouminutové tresty. Srovnání ale přišlo paradoxně až při vyloučení Ondřeje Smetany. Nejprve Patrik Machač neproměnil v oslabení únik, když si brankář Langmann dobře pohlídal jeho bekhendovou kličku. A pak už Norimberští potrestali kladenskou neukázněnost. Střela od modré čáry zůstala volná v brankovišti, Eugen Alanov předvedl příkladný důraz a na několikrát docpal puk za Adama Brízgalu – 🚨 1:1. Tento stav však nevydržel dlouho! Kladno vybojovalo výhodu 5 na 3 a při ní se dostalo opět do vedení. Po hezké svižné kombinaci se do puku opřel z první Brady Austin – 🚨 2:1. Už po minutě byl ale rozdíl znovu pryč. Kevin Schulze si krásně vyměnil puk s Brandonem Buckem a posléze už zakončoval v podstatě do prázdné – 🚨 2:2.

Začátek třetí části zvládli Rytíři výborně – nejprve ubránili oslabení a pak sami udeřili! Jaromír Jágr se dostal za brankou k puku, v mezikruží našel Brendana O’Donnella a ten už si poradil velmi zkušeně – 🚨 3:2. Více klidu na hokejky mohli Kladeňáci získat v oslabení, kdy se do úniku dostali Strnad s Redlichem, druhý jmenovaný však pobídku od svého kapitána nezužitkoval. Znovu se tak prosadili hráči německého celku! Brandon Buck projel po pravé straně až před kladenskou branku a posléze naservíroval Chrisi Brownovi kotouč až do odkryté klece – 🚨 3:3. Žádná další šance už se neujala, a tak zůstalo skóre po 60 minutách nerozhodné.

Ke slovu tak podle pravidel turnaje přišly rovnou samostatné nájezdy. Do nich Kladeňáci vstoupili dobře, když se prosadil Brendan O’Donnell. Když se pak do vedení dostal soupeř, skóroval ještě Jakub Strnad. Na trefu Patricka Reimera už ale Rytíři nenašli odpověď, a tak odešli poražení – 🚨 3:4.