50. kolo Chance ligy – 26. 1. 2019 Horácký zimní stadion, Jihlava

Jihlava

HC Dukla Jihlava: Honzík – Pohl, Holý, Kajínek, Matějíček, Štindl, Štebih, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Werbik, Čachotský – Klíma, Osmík, Hrníčko. Trenéři: Vlk, Zeman.
Rytíři Kladno: Cikánek – Svedlund, Nash, Lakos, Hořava, Říha, Kehar, Zelingr – Melka, Kubík, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Vildumetz, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 15. Štindl (Skořepa), 18. Čachotský, 46. Pekr (Anděl, Werbik), 43. Osmík (Hrníčko, Klíma), rozh. náj. Čachotský – 11. Říha (Kehar), 16. Jelínek (Zikmund), 39. Jelínek (Machač, Zikmund), 60. Melka (Nash, Svedlund).Třetiny: 2:2, 1:1, 1:1 – 0:0. Vyloučení: 2:6 + Hořava (KLA) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 41:18. Rozhodčí: Čech, Kašík – Štofa, Doležal. Diváci: 3013.

Na svém ledě obvykle domácí týmy sázejí na dobrý začátek, Rytíři ale na soupeře nastoupili ve velikém tempu a Dukla se dostala poprvé na delší dobu do pásma až po více než dvou minutách hry. Jako první mohl změnit stav zápasu Antonín Melka, který se dostal za obranu a zkoušel bekhendový blafák. V poslední chvíli mu ale do jeho pokusu sáhl Petr Štindl a puk zamířil jen vedle odkryté tyče. Dukla se dostala do hry v přesilových hrách, ty ale Kladeňáci výborně ubránili. Martin Kehar vzápětí skvěle nastartoval útočnou akci, vrátil puk Jiřímu Říhovi a kladenský kanonýr dělovkou rozvlnil síť – 🚨 0:1. Jihlava se poté vzepjala k lepšímu výkonu a podobným způsobem vyrovnala! Kotouč vypadl z rohu kluziště až na vrchol protějšího kruhu a Petr Štindl umístil prudkou ránu rovnou k tyči – 🚨 1:1. A ve stylu krásných tref se pokračovalo i dál! Šimon Jelínek se šikovně uvolnil ze souboje v rohu, vyjel si do prostoru a nechytatelně trefil maličkou mezírku v bližším růžku – 🚨 1:2. Hezkým gólům měl však být brzy konec. Linus Svedlund za brankou špatně zpracoval přihrávku, puk se odrazil do brankoviště a dojíždějící Tomáš Čachotský smazal rozdíl – 🚨 2:2.

Druhá část, to byla pořádně vyhecovaná bitva! Jihlava se chopila kormidla a byla po většinu třetiny lepším týmem. Kladno se ale zvládalo bránit a při početní výhodě měl velikou možnost Šimon Jelínek. Zamířil ovšem mimo. Krátce po přesilovce tak přišel pro hosty trest. André Lakos si nepohlídal Matěje Pekra, který zůstal za jeho zády volný a poslal puk za marně se natahujícího Lukáše Cikánka – 🚨 3:2. Jenže formace Patrika Machače se ujala slova a rychle vrátila nerozhodný stav! Všichni tři forvardi si vyměnili při přechodu do pásma puk a Šimon Jelínek ze středu prostřelil Davida Honzíka – 🚨 3:3.

Třetí dvacetiminutovka pro Rytíře nezačala dobře. Jihlava měla výborný pohyb, z čehož plynulo přečíslení a přesné zakončení Martina Osmíka – 🚨 4:3. Kladeňáci poté přestáli už páté oslabení v utkání a ze stejné situace, tedy 2 na 1, mohli vyrovnat! Ladislav Zikmund předal puk na Andrého Lakose, ale jeho střela rozhodně neměla gólové parametry. Po chvíli dostal zásah do obličeje Tomáš Vildumetz, který byl tedy na chvíli vyřazen ze hry, a na bránu se řítil Matěj Pekr. Lukáš Cikánek ale fantasticky udržel beton na ledě a podržel kladenské šance! Když potřebovalo Kladno nejvíce vyšponovat svoje síly do útoku, přišla nepříjemná komplikace. Petr Hořava dostal trest na dvě plus deset minut a hosté hráli ve čtyřech. Rytíři se ale nevzdali a Antonín Melka ukázal, jak cennou posilou je! Kladenská čtveřice výtečně napadala, získala puk a ten následně poslal na bránu Brendon Nash. Před klecí skvěle operoval Melka a k nelibosti domácích příznivců dostal puk v poslední minutě do sítě – 🚨 4:4!

Prodloužení se neslo v jasném znamení. Kladno se snažilo tvořit hru a trávilo více času v útočném pásmu, zatímco Dukla spoléhala na protiútoky. Lukáš Cikánek tak čelil několika nebezpečným šancím, obstál ale stejně jako jeho protějšek Honzík.

Samostatné nájezdy už ale byly disciplínou domácích hokejistů. Dovednostní disciplínu otevřel Tomáš Čachotský a proti dalším sedmi střelcům uspěli gólmani (v případě kladenského Melky pomohla Honzíkovi tyč). Výhru Dukly pak stvrdil v páté sérii Martin Osmík. Pod poslední branku se však podepsal zkušený Čachotský, který byl autorem rozhodujícího nájezdu – 🚨 5:4.

Trenér po zápase 🗣

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): Soupeř byl v rychlých protiútocích hodně nebezpečný, ale my v utkání nasekali spoustu chyb v defenzívě. Nějakým způsobem jsme se z toho vykopali, ale v závěru jsme se nedisciplinovaností připravili o vedení. Máme jasný puk na hokejce v útočném pásmu, můžeme ho držet a nemusíme se nikam cpát, a přesto dovolíme soupeři, aby zápas srovnal. Jsme rádi za dva body, byl to těžký vyrovnaný zápas, ale troškou chytrosti jsme mohli mít tři body.

David Čermák (Rytíři Kladno): Viděli jsme kvalitní utkání, rychlé, s šancemi na obou stranách. Byl to vyrovnaný zápas a také po základní hrací době vyrovnaně skončil. Viděl jsem to nerozhodně i na fauly, ale tak to bohužel neskončilo.

Zápas v číslech 📊