5. přípravný zápas – 13. 8. 2019 ČEZ stadion, Kladno

Mladá Boleslav

Rytíři Kladno: Cikánek – Austin, Veber, Zelingr, Smetana, Zich, Kehar – Jágr, Kaut, Zikmund – Melka, Réway, O’Donnell – Kružík, Machač, Redlich – Hajný, Filip, Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Klikorka, Pláněk, Bernad, Fillman, Dlapa, Kovačevič, Hrdinka, Kurka – Šťastný, Žejdl, Pabiška – Skalický, Najman, Klepiš – Houska, Musil, Stránský – Flynn, Zbořil, Simon. Trenéři: Rulík, Patera.

Branky a nahrávky: 42. Machač (O’Donnell) – 20. Najman (Skalický, Klepiš), 29. Skalický (Fillman, Bernad), 40. Žejdl (Šťastný, Klepiš), 49. Pabiška (Fillman, Šťastný). Třetiny: 0:1, 0:2, 1:1. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 24:26. Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Ondráček, Malý. Diváci: 1 082.

Úvodní minuty zápasu připomínaly spíše začátek přípravy z obou stran. Hokej byl hodně rozháraný a žádný z týmů se nedostával do šancí. Až po chvíli Kladeňáci přebrali iniciativu a až do konce třetiny měli navrch. Keharova tečovaná rána však mířila mimo a Hajného pokus z bezprostřední blízkosti také skončil jen na Krošeljových betonech. Z ojedinělé šance se tak prosadili hosté! Sedmnáct vteřin před koncem usměrnil Klepišovu přihrávku do sítě Ondřej Najman – 🚨 0:1.

Obdržená branka ale jakoby Rytíře znovu vyvedla z rovnováhy. Ve druhé části se hra hodně vyrovnala a nebezpečnější byli Mladoboleslavští! Ti dokázali také navýšit svoje vedení, když v přesilovce pět na tři tečoval Fillmanovu střelu Pavol Skalický – 🚨 0:2 Poslední minuta se pak domácím znovu nevydařila a po hezké souhře Lukáš Žejdl doklepával za přesouvajícího se Lukáše Cikánka – 🚨 0:3.

Vstup do třetího dějství vyšel Rytířům na výbornou! Po necelých dvou minutách hry posunul Patrika Machače za obranu Brendan O’Donnell a kladenská pětka už Krošelje propálila – 🚨 1:3. Z dalších šancí už ale domácí nesnížili na rozdíl jediné trefy a ve 49. minutě znovu udeřila Mladá Boleslav. Mitchel Fillman se opět napřáhl na modré a Lukáš Pabiška usměrnil kotouč až do sítě – 🚨 1:4.