WSM liga 36. kolo - 30.12.2015 Zimní stadion, Přerov

Přerov

HC Zubr Přerov: Řehoř (Klimeš) – Chmelíř, Grof, Pala, Vágner, Novotný, Dujsík, Přindiš, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Mrázek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Kratochvíl, Král, Blinak. Trenéři: Dočkal, Kočara.
Rytíři Kladno: Mensator - Nash, Repe, Růžička, Kehar, Ptáček, Gutwald, Zajíc - Rudovský, Skuhravý, Machač - Bílek, Stach, Dvořáček - Horna, Pitule, Redlich - Šilhavý, Lukáč, Čurda. Trenéři: Lidický, Čermák.

Branky a nahrávky: 18. Vágner (Sikora), 40. Pšurný (Mrázek), 44. Stoklasa (Sýkora, Vágner), 56. Popelka (Chmelíř) – 14. Bílek (Stach), 22. Skuhravý (Machač), 47. Bílek (Skuhravý, Stach), 48. Bílek (Stach, Dvořáček), 60. Rudovský (Stach). Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:37. Rozhodčí: Bejček – Štofa, Beneš. Diváci: 2758.

Do utkání lépe vstoupili domácí a kladenský brankář Lukáš Mensator měl plné ruce práce. Na druhé straně si Milan Řehoř poradil se střelou Dvořáčka. Gól přišel až po souhře nejproduktivnější dvojice WSM ligy. Stach posunul zpoza brány puk na Bílka, který nemilosrdně pálil pod horní tyč – 0:1. Po vyloučení Pituleho zívala odkrytá klec na Milana Procházku, jehož střelu zastavila až tyč kladenské svatyně. Nedlouho poté se puku po střele Sikory ujmul Vágner a vyrovnal na 1:1.

Nenápadná akce vrátila Kladenským jednobrankové vedení. Machač přihrával před bránu, kde byl připraven kapitán Skuhravý a jemnou tečí usměrnil puk za brankovou čáru – 1:2. V osmadvacáté minutě si perfektně sjel před branku Bílek, ale ani nadvakrát Řehoře nepřekonal. Ve dvojnásobné přesilovce si Rytíři vytvořili před domácí brankou drtivý tlak. Několik šancí završila tyč Skuhravého a po střele Stacha se puk zastavil těsně před brankovou čárou. V závěru druhé dvacetiminutovky našel Mrázek zpoza brány Pšurného, který mířil přesně – 2:2.

Další výbornou souhru dvojice Stach – Bílek na začátku třetí třetiny zastavil skvělým zákrokem Řehoř. Poprvé do vedení šel Přerov po střele Stoklasy – 3:2. Bílek si spravil chuť nejdříve vyrovnáním na 3:3 a po přihrávce Stacha mezi kruhy už zkompletoval hattrick – 3:4. V 56. minutě našel volný kotouč domácí Popelka a přesnou střelou poslal puk za záda Mensatora – 4:4. Kladno si však v závěru připravilo pro domácí těžký úder, když vyrovnané utkání rozhodl po přihrávce Stacha v čase 59:58 útočník Jan Rudovský – 4:5.

Trenéři po zápase

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Utkání bylo oboustranně kvalitní a soupeř prokázal svou sílu. S Kladnem jsme po celý průběh drželi krok i díky podpoře vynikajících fanoušků. V takovém zápase rozhodující maličkosti. Dnes jsme bohužel těch chyb udělali více a byli jsme za to potrestáni. Hlavně v závěru, když jsme hráče nabádali k zodpovědné hře a jednoduchosti, tak přišla hrubá individuální chyba. Své příležitosti, které jsme si vytvořili, jsme naopak využít nedokázali. Tak, jak jsme přitlačili v předchozím duelu proti Českým Budějovicím, tak nyní byl šťastnější soupeř, jemuž tímto gratuluji. Doufám, že po novém roce nás přijdou fanoušci znovu podpořit. Budeme se snažit pokračovat v těch výkonech, kterými jsme se před domácím publikem prezentovali.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Byl to pro nás těžký zápas. Domácí hrají velmi dobrý hokej, nesmlouvavý i tvrdý. Už minule jsme tady mohli s trochou štěstí vyhrát. Povedlo se nám to dnes v samotném závěru, když už jsme to vůbec nečekali. Celkově to bylo ale absolutně vyrovnané utkání, my jsme měli jen více štěstí. Přerovští zaslouží absolutorium, hráli opravdu výborně. Moc se nám tady líbí, je tu fantastická kulisa.

Ostatní výsledky 36. kola WSM ligy

České Budějovice - Most 8:2, Jihlava - Třebíč 3:2, Havířov - Kadaň 4:0, Litoměřice - Slavia 1:2, Šumperk - Benátky nad Jizerou 2:1

Trenéři po zápase / zdroj: hokejprerov.cz