4. kolo DHL ELJ, o umístění na 17.-20. místě – 9. 3. 2019 ČEZ Stadion, Kladno

Mladá Boleslav
5

Rytíři Kladno: Novotný – Staněk, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Veber, Zich – Šimek, Nagy, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Rendla, Filip, Čermák, Kuzďas. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
BK Mladá Boleslav: Zeithaml – Klikorka, Dotter, Houška, Přenosil, Hovorka, Rudolph, Procházka – Hašlar, Schulz, Moucha, Foerster, Grim, Vasilev, Moravčík. Trenéři: Křivohlávek, Pletka.

Branky a nahrávky: 4. Volráb (Filip, Nagy), 19. O. Bláha (M. Bláha, Volráb), 29. Zich (Veber, Čermák), 48. O. Bláha (Filip), 49. Zich (Veber), 57. Nagy (Čermák, Rendla) – 11. Hovorka (Grim, Foerster), 13. Vasilev (Schulz), 23. Dotter (Procházka), 57. Houška (Schulz), 58. Grim (Procházka). Třetiny: 2:2, 1:1, 3:2. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:1. Střely na branku: 30:38. Rozhodčí: Vojtěchovský – Svoboda, Kotlík. Diváci: 70.

Divoká přestřelka začala už v první třetině, na začátku čtvrté minuty otevřel stav utkání Ondřej Volráb v přesilové hře – 1:0. V polovině první dvacetiminutovky srovnal mladoboleslavský Mikuláš Hovorka rovněž z přesilové hry – 1:1. Vedení strhl na stranu hostí Miroslav Vasilev po asistenci Michaela Schulze – 1:2. Ještě před úvodní sirénou se Rytíři prokombinovali k vyrovnání, o které se postaral přesnou trefou Ondřej Bláha – 2:2.

Začátkem druhé části si vedení vzala zpět na svou stranu Mladá Boleslav. Při hře pět na pět se prosadil Samuel Dotter – 2:3. Kladno mělo možnost dvojnásobné přesilové hry, v níž se nemýlil přesně střílející obránce Adam Zich – 3:3.

Neukázněnost zabolela Mladou Boleslav těsně před polovinou poslední třetiny. Při další dvojnásobné početní výhodě udeřil svou druhou trefou Ondřej Bláha – 4:3. Na rozdíl dvou branek přidal rovněž druhou branku v pokračující přesilové hře Adam Zich – 5:3. Naděje na zdramatizování zápasu vykřesal ještě necelé čtyři minuty před koncem Matěj Houška – 5:4. Ještě v téže minutě ale vrátil slibné vedení na stranu Rytířů Martin Nagy – 6:4. Hosté se nevzdali a po třiceti vteřinách opět snížili, ale branka Jana Grima už byla poslední – 6:5.