2. kolo ELIOD ELD, 2. část – sk. A – 8. 12. 2018 ČPP Aréna, Hradec Králové

Hradec Králové

Mountfield HK: Žalčík – Táborský, Boukal, Havlíček, Řehák, Pinkas – Giesl, Gaspar, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek. Trenéři: Luštinec, Štohanzl, Svoboda, Tvrdík.
Rytíři Kladno: Suk – Danda, Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Ticháček – Kouba, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, A. Bareš, Nedvěd, Štěpánek, Adam, Šapovaliv, Chrenka. Trenéři: Procházka, Ton, Nedvěd.

Branky a nahrávky: 23. Slafkovský (Gaspar), 35. Havlíček (Pinkas, Beneš), 54. Slafkovský, rozj. náj. Beneš – 32. Sojka (Kohlíček, Štěpánek), 42. Ticháček (Hrabík, Procházka), 45. Ticháček (Danda, Hrabík), 48. Sojka (Alscher), 57. Šapovaliv (Kouba). Třetiny: 0:0, 0:1, 1:4 – N 0:0 – 1:0. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:38. Rozhodčí: Bernat – Kajínek, Lichtenberk. Diváci: 69.

První třetina branku sice nenabídla, ale o šance rozhodně nebyla nouze. Ve čtvrté minutě se objevil před brankou Kladna osamocený Jan Gaspar, který se marně snažil roztáhnout skvěle zasahujícího Štěpána Suka. Téměř bezvýchodnou situaci uhasil na druhé straně Mario Žalčík, když zakončení Ondřeje Dandy z přečíslení dva na nikoho ukryl ve své výstroji. Další moment přinesl Juraj Slafkovský, jenž si to po zachycení rozehrávky nasměroval rovnou na brankáře Kladna, ale Štěpán Suk opět zasáhl svými betony. Krátce nato Hradec rychle zakombinoval v útočné třetině a následnou střelu Matěje Novotného zastavila branková konstrukce.

Z první trefy zápasu se mohli radovat ve druhé třetině domácí. Přílišnou aktivitou Rytíři zapomněli za svými zády Juraje Slafkovského, který po vyslání do úniku Janem Gasparem překonal Štěpána Suka mezi betony – 1:0. V polovině zápasu o sobě dal znova znát Slafkovský a opět v úniku, ale kladenský brankář tentokrát úspěšně zasáhl. Z rychle založené protiakce už těžili hosté, Adam Sojka si sjel do prostoru mezikruží a svižnou střelou srovnal – 1:1. Nabídnutou přesilovku se Mountfieldu využít nepodařilo, ale po pokračování v tlaku šlo vedení zpět na domácí stranu. Kotouč po vyražené střele Matěje Pinkase dopravil za brankovou čáru bekhendem kolem Sukova betonu Matěj Havlíček – 2:1.

V poslední části se podařilo Kladnu rychle srovnat a začalo se od znova. K puku se dostal na pravé straně Jiří Ticháček, který tvrdou ranou poslal kotouč do sítě – 2:2. O necelé tři minuty později se dostali Rytíři poprvé v zápase do vedení, které svou druhou trefou obstaral obránce Jiří Ticháček, když se prosadil z předbrankového prostoru – 2:3. Na dvoubrankové vedení upravoval Adam Sojka, ale hlavní rozhodčí branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. To Středočechy nemuselo vůbec mrzet, protože Adam Sojka po třiadvaceti vteřinách znova zabojoval a tentokrát jeho branka byla v rámci pravidel – 2:4.  Již po třetí v zápase se vydal na útočný výlet Juraj Slafkovský, kterého ale podruhé eliminoval brankář Štěpán Suk. I přesto kontaktní branku vykřesal Hradci Juraj Slafkovský, jenž se protáhl mezi dvěma hráči a bekhendem zakončil pod horní tyč – 3:4. Po třech minutách ale uklidnil hru Kladna Matyáš Šapovaliv, když se po sjetí na osu hřiště trefil mezi betony Maria Žalčíka – 3:5.

Na čtvrtý bod Kladno nedosáhlo, v samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí. Rozhodující trefu zaznamenal Matěj Beneš.