6. kolo Chance ligy – 22. 9. 2018 Zimní stadion Eden, Praha

Slavia

HC Slavia Praha: Honzík – Valík, Novák, Drtina, Štibingr, Hrdinka, Saňa, Duda – Heldák, Šagát, Kubica – Doležal, Veselý, Šmerha – Ondráček, Šteiner, Krejčík – Tejral, Furch, Matějka. Trenéři: Říha, Srdínko.
Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Hořava, Zelingr, Kehar – Vildumetz, Machač, Strnad – Kružík, Kubík, Redlich – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – Jelínek, Svedlund, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Branky a nahrávky: 16. Ondráček (Krejčík, Šteiner), 32. Furch (Heldák), 39. Krejčík (Ondráček, Šagát), 50. Ondráček (Saňa, Krejčík) – 45. Kubík (Hajný, Nash), 47. Zajíc (Strnad), 53. Svedlund (Kružík, Redlich). Třetiny: 1:0, 2:0, 1:3. Vyloučení: 6:7 + Vildumetz (KLA), Heldák (SLA) a Šagát (KLA) 10 min.. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:25. Rozhodčí: Přikryl, Grech – Votrubec, Ševic. Diváci: 1772.

Rytíři, hnaní početnou skupinou fanoušků, museli čelit na úvod utkání náporu soupeře, ale paradoxně to byli právě oni, kdo se jako první dostal do gólové šance. Patrik Machač pláchl v oslabení, byl podražen a postavil se i k nařízenému trestnému střílení. Při něm na Davida Honzíka ovšem nevyzrál, a tak se skóre ještě neměnilo. Až v šestnácté minutě se Martin Ondráček dobře postavil před Lukáše Cikánka a tečí poslal domácí do vedení – 🚨 1:0.

V prostředním dějství měli Kladeňáci kupu možností k vyrovnání nepříznivého stavu, po druhé siréně pro ně ale bylo ještě hůře. Šimon Jelínek totiž v úniku neuspěl a přesilovky Rytířů žádné nebezpečí nepřinesly. Pak navíc přišlo zaváhání v obranném pásmu a Aleš Furch navýšil vedení domácích – 🚨 2:0. V závěru periody ještě utekl kladenské obraně Lukáš Krejčík a z úniku překonal Cikánka – 🚨 3:0.

Puky do slavistické brány začaly padat až ve třetí části, kdy konečně Kladno prolomilo svoji střeleckou smůlu. Jakub Hajný naskočil do hry z trestné, vyrazil vpřed a nahrál na pravý kruh Adamu Kubíkovi, který už vypálil za přesouvajícího se Honzíka – 🚨 3:1. Zanedlouho poté navíc zavezl puk do pásma Josef Zajíc, naznačil rameny střelu, uvolnil se a poslal puk do brány – 🚨 3:2. Sešívaní ale rychle využili nabídnutou početní výhodu a vzali si zpět pohodlnější vedení. Martin Ondráček si sjel před bránu a vyražený kotouč bleskově doklepl do brány – 🚨 4:2. Gólům ale v divoké třetině ještě neměl být konec. Rytíři hezky zakombinovali v rychlé akci a Linus Svedlund zasunul za vyjetého Honzíka – 🚨 4:3. V závěru už ale padaly pouze tresty a Kladno ani z obrovského náporu gól nevytěžilo.

Trenér po zápase 🗣

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Nezačali jsme úplně dobře, nicméně v první třetině jsme si vypracovali čtyři pět docela slušných příležitostí. Ale po nešťastné teči jsme dostali gól. Ve druhé třetině nás domácí trochu přehrávali a odskočili nám na 3:0. Do poslední třetiny jsme šli s tím, že to zkusíme otočit, což se nám skoro podařilo, kdybychom nehráli skoro pět minut ve třech. Tam jsme ztratili dost sil. Měli jsme ještě šance na vyrovnání, v závěru jsem měli opravud velkou, ale nedali jsme to. Dali jsme zkrátka méně gólů, proto vyhrála Slavia. Patrik Machač má zřejmě obnovené zranění, proto nedohrál.

Zápas v číslech 📊