9. kolo ELIOD ELD – 2. část – skupina C – 17. 1. 2019 ČEZ Stadion, Kladno

Chomutov
2

PZ Kladno: Gabriška – Melichna, J. Burger, Sýkora, Hříbal, Deniger, Horn, Hvězda – P. Bareš, Rejna, Hurta, Hanousek, Šugár, Kulich, Vimmer, Redlich, Mikeska. Trenéři: Křepelka, Burger.
Piráti Chomutov: Ciple (11. Malant) – Němec, Frollo, Perný, Pöschl – Koblížek, Iljuk, Kulich, Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, Döring, Ekrt. Trenéři: Jíra, Koláček, Hejcman.

Branky a nahrávky: 10. Rejna (Hanousek, Šugár), 11. Kulich (P. Bareš, Vimmer), 28. Šugár (Rejna, Hvězda) – 17. Koblížek (Vostiňák), 57. Ekrt (Štefančík, Malant), 63. Döring (Štefančíkm, Malant). Třetiny: 2:1, 1:0, 0:1 – N 0:1. Vyloučení: 4:3 + Pöschl a Svoboda (oba CHM) 10 min.. Využití: 0:0. Střely na branku: 28:28. Rozhodčí: Hlinka – Sýkora, Kába. Diváci: 60.

Na první branku se nečekalo příliš dlouho. V desáté minutě Miloš Hanousek připravil pozici Marku Jeffersonu Rejnovi, který přesnou ranou překonal hostujícího Daniela Cipleho – 1:0. Po sedmnácti vteřinách navýšil vedení Kladna po rychlé souhře Lukáš Kulich, čímž vyhnal Cipleho z branky – 2:0. Na nepříznivý vývoj dokázali zareagovat Piráti ještě v první třetině. Začátkem sedmnácté minuty Jan Vostiňák vytáhl hru na zakončujícího Lukáše Koblížka – 2:1.

Druhá část nabídla jedinou branku, a to na straně Pézetky. V osmadvacáté minutě autor první branky našel Pavla Šugára, jenž domácím vrátil slibné dvoubrankové vedení – 3:1.

V závěrečné třetině krom dvou vyšších trestů na straně Chomutova padla jediná branka. O tu se v padesáté sedmé minutě postaral Jan Ekrt a Piráti byli znova v kontaktu – 3:2. Těsný stav v dramatickém závěru Pézetka ustála.

V nadstavbě hosté rychlou souhrou posunuli puk na Filipa Döringa, který vystřelil bonusový bod.