5. kolo DHL extraligy juniorů, o pořadí na 13. – 24. místě – 13. 12. 2018 ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav

Mladá Boleslav

BK Mladá Boleslav: Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška, Hovorka, Rudolph – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Flynn, Moucha, Foerster, V. Houška, Grim, Vasilev, Moravčík. Trenéři: Křivohlávek, Pletka.
Rytíři Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Zíka, Funk, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.

Branky a nahrávky: 30. Dlask (Grim, Dotter), 34. Foerster (Flynn, Grim), 40. Flynn (Grim), 52. Vasilev (Závora, Klikorka), rozh. náj. V. Houška – 48. Filip. Třetiny: 0:0, 3:0, 1:1 – N 0:0 – 1:0. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 32:38. Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Zmeškal. Diváci: 50.

Úvod zápasu se nesl v klidném tempu, po řadě střeleckých pokusů si první přesilovou hru vyzkoušel Bruslařský Klub. V oslabení Kladno soupeře nepustilo k žádným větším šancím a s velkým klidem se ubránilo. Asi největší příležitost měl k brance Matěj Houška, na jehož nahození zareagoval brankář Petr Jiroušek kvůli zacloněnému výhledu na poslední chvíli.

První gól přišel v polovině utkání na účet Boleslavi. Po střele Samuela Dottera se puk několikrát odrazil v předbrankovém prostoru, dokud jej do branky nedopravil Tomáš Dlask – 1:0. Následující přesilovku domácí využili, když se po dalším odrazu kotouče prosadil zpoza branky vyjetý Petr Foerster – 2:0. Další šok pro hosty přišel v samotném závěru, tedy tři vteřiny před druhou sirénou. Propad kladenské obrany využil Jan Grim, který průnikovou přihrávkou našel před brankou zapomenutého Oscara Flynna. Ten z těsné blízkosti překonal Jirouška – 3:0.

Snížení se Kladenští dočkali ve čtyřicáté osmé minutě. David Mašek tvrdou střelu Matyáše Filipa vyrazil zpět na útočníka Rytířů, který se při dorážce nemýlil – 3:1. O finální podobu výsledku se o čtyři minuty později postaral boleslavský Miroslav Vasilev, jenž stál ve správnou chvíli na správném místě. Jirouškovi v náporu propadl puk za záda a z brankové čáry jej dorazil právě Vasilev – 4:1.

Bonusový bod padl až v nájezdech a že o něj byl zájem! Rozhodnout musela až desátá série, kterou zakončil domácí Vladislav Houška.