9. kolo DHL extraligy juniorů, o pořadí na 13. – 24. místě – 5. 1. 2019 ČEZ stadion, Kladno

8

Zlín
3

Rytíři Kladno: Novotný – Staněk, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Čermák. Trenéři: Kopecký, Aschenbrenner.
PSG Berani Zlín: Kořének – Uhříček, Hamrlík, Jaroněk, Pavlas, Riedl, Talafa – Kočica, Hefka, Weintritt, Bachánek, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Sedláček, Dobiáš. Trenéři: Mařák, Wesley.

Branky a nahrávky: 19. Bernat, 21. Filip, 34. Zíka (Hašek), 39. Bernat (Husarik, Hašek), 42. Husarik (Hašek, Bernat), 44. Filip (Flachs), 53. Hašek (O. Bláha, Staněk), 56. O. Bláha (Šmatlák) – 24. Kočica (Hefka, Hamrlík), 57. Dobiáš (Pavlas, Luža), 60. Kočica (Bachánek, Hamrlík), 61. Kočica (Luža). Třetiny: 1:0, 3:1, 4:2 – N 0:1. Vyloučení: 11:7 + Rendla (KLA) 10 min.. Využití: 1:2. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 39:34. Rozhodčí: Vojtěchovský – Karda, Zháňal. Diváci: 60.

Hned v úvodu byla Beranům nabídnuta přesilová hra. V té měl ale největší šanci Ondřej Bláha, který se po vhazování vydal do samostatného úniku. Jeho bekhend ale Michal Kořének skvěle přečetl. V patnácté minutě měl Ondřej Bláha další možnost utkat se s Kořénkem tváří v tvář. Tentokrát to bylo ale formou trestného střílení, během kterého Bláhovi při forhendové kličce sjel kotouč z čepele. První změna stavu přišla v závěru třetiny při oslabení Rytířů. Podobně jako Ondřej Bláha ujel obraně soupeře Tomáš Bernat, který střelou mezi betony překonal Kořénka – 1:0.

Do druhé třetiny se vstup podařil lépe Kladnu. Již po patnácti vteřinách navýšil vedení po individuálním ukořistění kotouče Matyáš Filip – 2:0. Kladenskou neukázněnost dokázal Zlín potrestat, když po rychlé souhře v útočném pásmu sklepl puk do odkryté branky Jonáš Kočica – 2:1. Po neuznané brance Zlína kvůli vysoké holi skórovali opět domácí. Tvrdou střelu Petra Haška vyrazil Kořének pouze před sebe, kde se otevřel prostor pro dorážku Matěji Zíkovi – 3:1. Druhou branku připsal na svůj účet Tomáš Bernat, kterého našel u levé tyče kapitán Pavel Husarik – 4:1.

V první minutě třetí třetiny navyšoval vedení už o čtyři branky Pavel Husarik. Bernat poslal do zakončení před brankou Haška, který celou kombinaci vyšperkoval přihrávkou na nepokrytého kapitána Rytířů – 5:1. O dvě minuty později hosté inkasovali znova. Ve hře čtyři na čtyři Josef Flachs vytvořil střeleckou pozici pro zakončujícího Matyáše Filipa – 6:1. Hlad Kladna ale stále nebyl zažehnán, když přidal další branku v přesilové hře Petr Hašek – 7:1. Po přihrávce Patrika Šmatláka přidal již osmou branku efektivní střelou Ondřej Bláha – 8:1. Úpravu stavu utkání nadále korigoval pouze Zlín, počínaje využitou druhou přesilovou hrou Vojtěchem Dobiášem – 8:2. V poslední minutě Luboš Novotný nestačil na dorážku Jonáše Kočici – 8:3.

Střelecky osvěžení Berani rozhodli v nadstavbě hned v první minutě. Po přihrávce Dominika Luži nekompromisně zkompletoval hattrick Jonáš Kočica a Zlín si tak odvezl alespoň cenný bod.