Naším semifinálovým soupeřem je Jihlava, ve které jsi dříve působil. Jak se na ni těšíš?

Těším se moc. Už jsem říkal, že v play off si soupeře vybírat nemůžeme. Připadla nám Jihlava a bude to hodně zajímavý soupeř hlavně pro mě. Víc k tomu asi nemám, bude to zajímavé.

V dresu Dukly jsi prožil rekordní sezonu. Jakou máš motivaci se teď proti svému bývalému týmu ukázat?

Hlavně doufám, že přijde hodně lidí a bude dobrá atmosféra. To se vždycky hraje všem líp. Doufám, že předvedeme parádní výkon a alespoň jedno vítězství tam zvládneme a půjdeme dál.

V Jihlavě jsou stále stejní trenéři i někteří hráči. Může to být pro tebe výhoda, že je znáš?

Trenéři jsou stejní a jádro týmu také zůstalo. Nevím, připravuju se na každého soupeře stejně a žádné výjimky nedělám. K tomuhle přistoupím stejně, jako jsem k tomu přistoupil proti Přerovu nebo kterémukoliv jinému týmu. Speciálně se na to určitě nebudu chystat, abych se ještě nějak nerozhodil. Budu se snažit podat dobrý výkon.

Fanoušci Dukly se o tobě hodně baví a vypadá to, že z Tebe mají strach. Nemyslíš, že se na tebe Jihlava speciálně připraví?

Už od půlky sezony si mě všichni soupeři docela hlídají. Prostor na střelu pro mě není úplně ideální, musím si víc hledat, kde je volné místo. Vždycky musím soupeře nějak zaskočit, abych mohl puk dostat na bránu. Je možné, že se na mě budou připravovat a že u mě pořád bude stát jeden hráč a nedá mi čuchnout k puku na modré. To uvidíme až v prvním zápase.

"Musíme si dávat bacha, abychom netrefili prvního hráče."

Vypadá to, že forma týmu i tvoje si na play off sedla výborně. Spolu s Šimonem Jelínkem jsi náš nejlepší střelec…

Od začátku sezony jsem se necítil úplně ideálně a moc mi to nešlo. Jsem rád, že od půlky sezony se to začalo zlepšovat a dostal jsem se do většího sebevědomí. Potom si víc věříte a jde vám všechno lépe. Jsem rád, že ke konci sezony se cítím dobře, a doufám, že to takhle bude pokračovat.

V play off se nám hodně zlepšily přesilovky, na druhou stranu má Dukla výborná oslabení. To budou asi rozhodující momenty, že?

Přesilovky všeobecně rozhodují zápasy. V nich můžete dát spoustu gólů. Doufám, že se na to připravíme tak dobře, že Jihlavu překonáme, i když má dobrá oslabení.

Jihlava v oslabení zároveň dává hodně gólů…

Musíme si dávat bacha, abychom netrefili prvního hráče, protože tam mají spoustu šikovných kluků, kteří jsou rychlí a hned to otočí na bránu. Z toho hrozí. Na to si musíme dát velký pozor.

V play off jsme zatím dostali ze všech týmů nejméně branek. To je pro vás beky asi dobrá vizitka, že?

Hlavně pro gólmana. Cigi chytá výborně a vypadá jistě. To pomáhá celému týmu, protože gólman je základ. Víme, že když uděláme nějakou chybu, Cigi nám vzadu pomůže.