V sezoně 1996/97 se proháněl jako teenager hrající za Poldi Kladno v nejvyšší soutěži. Kariéru měl před sebou. Před letošním ročníkem se Jiří Burger do Kladna vrátil a na jeden zápas prožije dvacet let starý příběh. Stane se tak v sobotním retro duelu proti Českým Budějovicím. „Vzpomínky už se trochu vytrácejí, ale na ten dres nezapomenu. Pro mě je jedním z nejlepších, ve kterých jsem hrál,“ hlásí kapitán kladenského áčka.

Před dvaceti lety vstoupili Středočeši naposledy do sezony pod názvem Poldi. Letos je tedy kulaté výročí a také při této příležitosti se bude konat retro utkání. V kabině se podle slov Burgera těší všichni. Přesto kladenský kapitán připouští, že pro pamětníky tehdejší doby bude klání přeci jen o něco speciálnější. „Asi pro nás bude znamenat trochu víc, protože jsme hráli také v těch původních dresech.“

Bez jednoho měsíce to budou přesně dva roky, kdy Kladno sehrálo retro zápas k 90. výročí od založení klubu. Jihlavu doma porazilo 4:0 a diváci zcela zaplnili stadion. Návrat ke klasice a bohaté historii je zajímal. Podobný názor má také Burger. „Když vidím vzpomínkové tabule za brankou pro mistra republiky, vedle nich dresy klubových ikon…je skvělé, že si všechno budeme moci znovu připomenout,“ dodává.

Autor: Michal Sobotka